Siódmy spływ kajakowy rzeką Wisłoką odbył się w dniach od 28 do 30 czerwca br. W tym roku po raz pierwszy do innych gmin powiatu, przez które przepływa Wisłoka, organizujących spływ, włączyła się Dębica. Trasa spływu wiodła od Brzostka do Kozłowa, łącznie około 50 kilometrów.
 

W tym roku w spływie uczestniczyli także zagraniczni goście, Amerykanie, Węgrzy, Ukraińcy, Słowacy oraz Rumunii. W pierwszym dniu spływu odbyło się spotkanie techniczne, w Brzostku przyjmowani byli uczestnicy z dalszych rejonów Polski. Od lat w spływie uczestniczą przedstawiciele klubów kajakarskich z Krakowa, Andrychowa, Warki i Rzeszowa. Podobnie było i w tym roku. W spływie w pierwszym dniu startowym (29 czerwca) uczestniczyło 112 kajakarzy. Gości tradycyjnie powitał Leszek Bieniek, wójt Brzostka. Inicjatorem spływu jest Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica. Wysokiej wody uczestnikom spływu życzył Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy, który w uroczystym otwarciu uczestniczył wraz ze swoimi zastępcami: Krzysztofem Krawczykiem i Mariuszem Trojanem. Wielu samorządowców w tym roku zdecydowało się na aktywne uczestnictwo w spływie. W kajaku płynęli min.: Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica, Józef Chmura, burmistrz Pilzna, Władysław Bielawa, starosta dębicki, Michał Prażak, sekretarz powiatu, Robert Mucha, wójt gminy Jodłowa.

W tym roku kajakarzom dokuczał niski stan Wisłoki, często musieli przenosić kajaki przez płycizny. Piękna pogoda przydała się za to podczas pikników, które zorganizowano w Strzegocicach i Kozłowie. Rozegrano tam turnieje rekreacyjne, biegonarty, rzut kołem do celu czy pływanie na byle czym.  W Strzegocicach odbył się także międzynarodowy turniej piosenki szantowej. Wszyscy uczestnicy spływu otrzymali upominki ufundowane przez samorządy a zwycięzcy puchary.