Huśtawki, zjeżdżalnie, piaskownica i inne wyposażenie placu zabaw przy ulicy Leśnej oblegane są przez najmłodszych od rana do wieczora. Władze miasta przekazały 23 września br. młodym dębiczanom kolejny wyremontowany plac zabaw do użytku.
 

– Bardzo się cieszymy, że dzieci mają już gdzie się bawić – mówi Renata Wanat, mieszkanka osiedla. – Atrakcji im nie brakuje, plac zabaw jest oblegany od rana do wieczora.

Burmistrz Paweł Wolicki obiecał podczas otwarcia, że jeżeli dzieci będą dbały o sprzęt na placu to za rok zamontowane zostaną na  nim kolejne zabawki.  – Chcemy byście co roku mieli kolejne nowe atrakcje do zabawy – mówił burmistrz.

Starsze dzieci chciałyby jeszcze, by miasto zainwestowało w remont osiedlowego boiska. Na tą inwestycje będą musieli jednak poczekać, bo najwcześniej nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią uruchomione zostanie przy stadionie miejskim przy ul. Parkowej. Tam młodzież z osiedla chętnie rozgrywa mecze.

W uroczystości otwarcia placu zabaw uczestniczyły dzieci z osiedla wraz z rodzicami, burmistrz Paweł Wolicki wraz z zastępcami Krzysztofem Krawczykiem i Mariuszem Trojanem, radni miejscy Andrzej Bal i Tomasz Podlasek oraz Marek Grabowski, prezes ADM