Stowarzyszenie Wspierania Informacji Społecznej i Rozwoju „Dedal”, przy współudziale Urzędu Miejskiego, Parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy oraz osób indywidualnych, organizuje 14 października br. koncert – protest „5 – Nie zabijaj”.
 

Koncert poświęcony zostanie pamięci tragicznie zmarłego 22-letniego Tomka. Chłopak, w czerwcu tego roku, zginął od ciosów zadanych nożem przez rówieśnika.

– Poprzez koncert chcemy uzmysłowić, zwłaszcza młodzieży, że życie stanowi wartość nadrzędną – mówi Alina Jamróz – Jukna, współorganizatorka przedsięwzięcia. -To muzyczne wydarzenie ma być zwykłym, ludzkim protestem przeciwko temu, co złe i niszczące.

 Koncert- protest organizowany jest w ramach VII Dnia Papieskiego, który przebiega pod hasłem “Jan Paweł II – Obrońca godności człowieka”.

 – Temat koncertu i temat dnia papieskiego ściśle się ze sobą łączą- podkreśla Jamróz- Jukna. Podczas koncertu wystąpią dębickie grupy: „Open The Door” oraz „Feniks”. Gwiazdą będzie zespół Siewcy Lednicy.

Nie zabraknie też ciekawych prelekcji. Jedną z nich wygłosi ks. dr Marian Midura, krajowy duszpasterz kierowców i dyrektor MIVA Polska. Głos zabierze również ojciec Rafał Szymkowiak, na co dzień pracujący w Krakowie z młodzieżą. Imprezę poprzedzi msza święta o godz. 12.30 w kościele Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Po niej, w dolnej świątyni, odbędą się koncerty i prelekcje.