Ponad sto osób uczestniczyło 29 listopada br. w lekcji o przedsiębiorczości, zorganizowanej przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu wraz z Doradcą Metodycznym Zespołu Szkół Ekonomicznych – Anną Chmurą. Lekcja, która odbyła się w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego, przeprowadzona została w ramach projektu „Opracowanie informatora rynku pracy i zawodów w powiecie dębickim – szkolne koła dziennikarskie”, którego koordynatorem jest Dębicki Klub Biznesu. Projektowi patronuje burmistrz Paweł Wolicki.
 

   Głównym tematem spotkania był wykład na temat przedsiębiorczości poprowadzony przez Bartosza Mateję, prezesa firmy Prografix. – Nie wystarczy być przedsiębiorcą, trzeba być również przedsiębiorczym. Tylko w takim układzie każdy z obecnych tu na sali może odnieść swój sukces zawodowy – mówi Mateja. Prezes Prografixu przeprowadził także kartkówkę, w której każdy uczestnik spotkania musiał krótko opisać kim jest przedsiębiorca.

   Możliwości współpracy przedsiębiorców z samorządem przedstawił Krzysztof Krawczyk, zastępca burmistrza Dębicy. – Dokładamy wszelkich starań, aby warunki tworzone dla przedsiębiorców były jak najlepsze. Pragniemy w ten sposób pokazać przyszłym inwestorom, że warto zaistnieć w naszym rejonie – mówi Krawczyk.

  Swoimi doświadczeniami w prowadzeniu wieloletniej działalności gospodarczej podzielił się także Jan Warzecha, Sekretarz Miasta. Podsumowanie już wykonanej pracy przez uczestników projektu dokonała Anna Chmura. Projekt jest dofinansowany przez Kuratora Oświaty w Rzeszowie a  zakończy się w połowie grudnia. Efekty pracy kół dziennikarskich dostępne będą w wersji papierowej oraz elektronicznej na stronach internetowych organizatorów oraz wykonawców i partnerów projektu, którymi są: Urząd Miejski w Dębicy, Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy, Fundacja “Twoja Szansa” działająca przy Fabryce Farb i Lakierów Śnieżka S.A. oraz dziennik Polska – Gazeta Krakowska.