Jeszcze wiosną powinny rozpocząć się prace związane z budową skateparku w Dębicy, dla miłośników wyczynowej jazdy na rolkach i deskorolkach. Władze miasta spotkały się już z grupą młodych dębiczan, którzy przedstawili swoje wyobrażenia o treningowym torze przeszkód, jaki miałby powstać. Obecnie firma produkująca elementy do uprawianie skatingu przygotowuje projekt parku.
 

– Chcemy utworzyć duży kompleks, by mógł być tam ćwiczony skating i trial – mówi Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy. – Są to sporty ekstremalne, zawodnicy skaczą przez przeszkody na rolkach i rowerach. Elementy skateparku muszą mieć atesty bezpieczeństwa. Uważamy jednak, że taki park powinien powstać w Dębicy, bo jest coraz więcej miłośników tej dyscypliny. Młodzi ludzie nie mając, gdzie uprawiać swojego sportu, ćwiczą na poręczach, płotkach metalowych i ławkach a to jest dla nich niebezpieczne.

Namiastka skateparku istnieje przy stadionie przy ul. Kościuszki. Jednak osoby uprawiające skating przyznają, że nie spełnia on odpowiednich norm i jest niebezpieczny dla osób korzystających z tego toru przeszkód.

Władze miasta zastanawiają się także nad lokalizacją skateparku. Rozważane były różne lokalizacje prawdopodobnie, jednak powstanie on przy ul. Kościuszki.

 – Skating i trial to sporty bardzo widowiskowe – mówi Trojan. – Dla wielu widzów taki pokaz trenujących osób będzie atrakcją.