Miasto Dębica zajęło trzecie miejsce w Polsce, po Stargardzie Szczecińskim i Białej Podlaskiej w konkursie promującym udział małych i średnich przedsiębiorstw w bezpłatnych szkoleniach internetowych Akademii Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości „Nasza gmina pomaga szkolić przedsiębiorców”.
 

– Konkurs polegał na zachęcaniu lokalnych przedsiębiorców i ich pracowników do zapisywania się na bezpłatne szkolenia internetowe Akademii PARP – mówi Ludmiła Pilch z Biura Współpracy z Przedsiębiorcą Urzędu Miejskiego w Dębicy.

           Zwycięskie gminy zostaną wyróżnione w mediach. Opracowane dla nich zostaną także materiały promocyjne w formie komiksowej, promujące przedsiębiorczość do wykorzystania w działalności promocyjnej gminy.

          Konkurs spotkał się z szerokim odzewem władz samorządowych, lokalnych środowisk biznesowych, stowarzyszeń i agencji rozwoju lokalnego, które pomagają promować bezpłatne szkolenia internetowe dla przedsiębiorców i pracowników mikro, małych i średnich firm.

           Burmistrz Paweł Wolicki podkreśla, że dzięki utworzonemu przed rokiem Biura Współpracy z Przedsiębiorcą, w 2007 r. udało się zorganizować bezpłatne szkolenia dla ponad 200 przedsiębiorców. Zapoznali się oni ze zmianami w prawie pracy, bezpieczeństwem w pracy i nowościami w przepisach dotyczących transportu. W tym roku udało się już zorganizować szkolenie, w którym uczestniczyło 41 osób. Najbliższe odbędzie się w maju. Kursanci zapoznają się z najnowszymi przepisami prawa pracy na budowach oraz o zagrożeniach. W Dębicy jest zarejestrowanych 400 firm budowlach, dlatego i tym razem pracownicy Biura Współpracy z Przedsiębiorcą liczą na sporą frekwencję.

Drugim miastem w Podkarpaciu, za Dębicą, gdzie prowadzi się dużo darmowych szkoleń dla przedsiębiorców jest Stalowa Wola, trzecim Mielec