Burmistrz Paweł Wolicki odwiedził dębicki klub Karate Kyokushin. Wręczył gratulacje i statuetkę mistrzowi Ameryk Tomaszowi Puzonowi, trenował wspólnie z karatekami. Burmistrzowi towarzyszył jego zastępca Krzysztof Krawczyk. Włodarz miasta przybył na trening przygotowany, w kimonie z niebieskim pasem. Kiedyś czynnie, z sukcesami uprawiał tę dyscyplinę sportu.
 

Spotkanie w dębickim klubie karate kyokushin rozpoczęło się od podziękowań burmistrza dla Tomasza Puzona za rozsławienie Dębicy poprzez zdobycie I miejsca podczas Międzynarodowych Mistrzostw Ameryk w Karate Kyokushin w Rochester, w stanie Nowy Jork. Tomasz Puzon treningi tej dyscypliny sportowej rozpoczął w Dębicy, kilka lat temu wyjechał na stałe do Stanów Zjednoczonych. Tam nadal trenuje karate, posiada II dan, odniósł wiele sukcesów w tej dyscyplinie sportowej. Do Dębicy przyjechał odwiedzić rodzinę, a także spotkać się z dębickimi karatekami. Burmistrz był pełen podziwu dla osiągniętych wyników Tomasza Puzona.

– Pana osiągnięcie, uzyskany złoty medal rozsławia nasze miasto na całym świecie. Zwycięstwo jest wzorem do naśladowania, a także zachętą dla innych dębiczan i Polaków, by również uprawiali czynnie różne dyscypliny sportu. Pana determinacja, aby być najlepszym na świecie, może stać się wzorem dla innych sportowców – mówił burmistrz i życzył karatece kolejnych sukcesów sportowych. Burmistrz złożył gratulacje także dla prowadzących dębicki klub kyokushin karate senseia Tomasza Mendonia i senseia Adama Szeli, których podopieczni osiągają bardzo wysokie wyniki podczas zawodów wojewódzkich i ogólnopolskich. Po części oficjalnej, podziękowaniach i gratulacjach przyszedł czas na trening, w którym wziął udział także włodarz miasta.