Burmistrz Paweł Wolicki objął patronatem honorowym akcję „Razem Możemy Więcej – Wspieramy Dębicki Dom Dziecka – Wakacje Marzeń” przygotowaną przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu wraz z partnerami. Jak zapewnia Zbigniew Nosal, prezes Stowarzyszenia uczestnikiem akcji, może być każdy dębiczanin który zdecyduje się pomóc w zebraniu pieniędzy na wakacyjny wyjazd do Czorsztyna wychowanków dębickiego Domu Dziecka „Hanka”.


Akcja rozpocznie się 15 czerwca br. roku i potrwa miesiąc. W tym czasie dębiczanie po zrobionych zakupach w sklepie będącym uczestnikiem akcji mogą przekazać paragon fiskalny do specjalnie przygotowanej urny z oznakowanym logiem akcji. Każdy kto wrzuci paragon może być pewnym, że dwa procenty z kwoty zakupów zostanie przekazana przez właściciela sklepu na wyjazd dzieci.

    Podczas konferencji prasowej, 17 maja br. Małgorzata Grabowska, dyrektor Domu Dziecka “Hanka” poinformowała, że wspólny wyjazd wychowawców i dzieci jest jedyną okazją, by poznać problemy wychowanków.

– Tylko wówczas mamy okazję spędzić z nimi całą dobę i poznać dzieci lepiej – mówi dyrektor Grabowska. – Połowa z nich nie wyjechała poza powiat dębicki, większość dzieci nie widziała także morza. W tym roku planujemy wyjazd pod koniec lipca do Czorsztyna z grupą 27 wychowanków.

    Burmistrz Paweł Wolicki podkreśla, że  takie akcje powinny mieć miejsce w każdym mieście. – To nie tylko współpraca organizacji pozarządowych z samorządem, to również działania na rzecz jakiegoś problemu. Dlatego też, bez żadnego zastanawiania się, postanowiłem uczestniczyć w tej akcji – mówi burmistrz Wolicki.

    Partnerami akcji są również harcerze z miejscowego hufca im. Dębickich Szarych Szeregów. – Ze swojej strony deklarujemy pomoc w sklepach przy pakowaniu zakupów  z prośbą o przekazanie paragonu fiskalnego na rzecz akcji – mówi Barbara Wojtaszek, przedstawicielka hufca.

    Stowarzyszenie na akcję otrzymało dotację w ramach programu  “Działaj Lokalnie” organizowanej przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce przy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności. Stowarzyszenie skierowało swój wniosek poprzez Centrum Rozwoju Społeczno – Ekonomicznego z Sielca. Wniosek nadesłany przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu w tym roku dostał najwyższe noty od komisji oceniającej.

    Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu, którego zadaniem jest koordynacja i rozpropagowanie całej akcji, zaprasza wszystkich przedsiębiorców z powiatu dębickiego do udziału w tym przedsięwzięciu. Firmy chcące się włączyć do akcji powinny zadzwonić pod numer telefonu: (14) 681 90 30, gdzie uzyskają pełną informację na temat możliwości uczestnictwa. Stowarzyszenie wypromuje akcję reklamą prasową oraz wydrukuje ok. 12 000 ulotek i ok. 400 plakatów na których znajdą się nie tylko zasady całej akcji, ale również adresy wszystkich sklepów, które postanowiły zostać partnerem akcji. Lista sklepów i firm handlowych zamknięta zostanie z dniem 8-go czerwca.

Harmonogram akcji:

Etap I: pozyskiwanie uczestników akcji rusza z dniem 01.05.2007 r. do 08.06.2007 r.
Etap II: promocja akcji – rusza z dniem 11.06.2007 r.
Etap III: zbieranie paragonów fiskalnych od 15 czerwca do 15 lipca.
Etap IV: podsumowanie akcji – sierpień 2007 r.

    Każdy z przedsiębiorców będących uczestnikiem akcji otrzyma tytuł: Przyjaciel Dębickiego Domu Dziecka 2007 r. Patronat medialny nad całą akcją zapowiedziały m. in.: Obserwator Lokalny, Gazeta Krakowska, Gazeta Codzienna NOWINY, Debica.org.pl i inne, z którymi aktualnie trwają rozmowy. Aktualne wydarzenia związane z akcją znajdują się na stronie: www.dkb.info.pl