Wkrótce rozpocznie się przebudowa budynku przy ulicy Kwiatkowskiego na potrzeby mieszkań komunalnych. Władze miasta 22 grudnia br. przekazały dawny budynek „Resbudu” wykonawcy, który już w styczniu rozpocznie inwestycję.
 

– Jest to kolejna inwestycja, dzięki której miasto wzbogaci się o 24 mieszkania – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. – Budynek został zakupiony, dzięki decyzji Rady Miejskiej w 2008 roku od firmy „Resbud”. Miasto wówczas zakupiło także budynek, w którym mieścił się hotel „Wisłoka”. On także zostanie przystosowany na mieszkania komunalne w 2011 lub 2012 roku.

Mieszkania zostaną rozdysponowane wśród rodzin z listy 140 najbardziej potrzebujących. – Nigdy nie podważyłem decyzji Komisji Mieszkaniowej – mówi burmistrz Wolicki. – W pierwszej kolejności przyznawane są mieszkania rodzinom, gdzie są dzieci.  

– Inwestycja powinna zakończyć się jesienią 2010 roku – mówi Krzysztof Krawczyk, zastępca burmistrza Dębicy. – Adaptacja budynku na mieszkania komunalne kosztować będzie około 2,8 miliona złotych. Powstaną tam mieszkania dwu- i trzypokojowe, wyposażone w łazienki i kuchnie. Blok będzie miał trzy klatki wejściowe.

Prace nad przebudową budynku rozpoczną się w styczniu 2010 roku. – Roboty będą polegać na wyburzeniu ścian, wzmocnieniu fundamentów, nadbudowy dodatkowego piętra – mówi Andrzej Przybyłowicz z firmy Pan – Bud, która jest wykonawcą inwestycji