Radio Rzeszów: Mieszkańcy walczą o lewoskręty

W Dębicy powstało stowarzyszenie mieszkańców protestujących przeciw planom przebudowy obwodnicy. Zrzesza ono ludzi, którzy maja swoje domy w południowej części miasta. Miesiąc temu organizowali pikietę tuż przy krajowej czwórce, ale jak mówią, ani ona, ani pisma protestacyjne jakie wysyłali nie przyniosły efektów.
 

Dlatego postanowili założyć stowarzyszenie, licząc, że formalnej organizacji łatwiej będzie zabiegać o realizację postulatów. Stowarzyszenie wynajęło już prawnika, który ma załatwić wszystkie formalności i w najbliższych dniach zarejestrować organizację w Krajowym Rejestrze Sądowym. Jej działacze boją się,że przebudowa obwodnicy będzie się wiązać z likwidacją lewoskrętów i wprowadzeniem jedynie prawoskretów.
Jak mówią, to znacznie wydłuży czas dotarcia do centrum miasta i odizoluje od niego południową część Dębicy. Na osiągnięcie kompromisu liczą władze Dębicy, które przedstawiły obawy mieszkańców Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Swoje stanowisko w tej sprawie dyrekcja ma przedstawić w połowie kwietnia