Burmistrz Paweł Wolicki wraz ze swoimi zastępcami i pracownikami Urzędu Miasta odbył 29 stycznia konsultacje budżetowe z przedsiębiorcami z Dębicy. Burmistrz przypomniał o utworzeniu w Urzędzie Miasta nowego Biura Współpracy z Przedsiębiorcami. Zapoznał przedsiębiorców z sytuacją finansową miasta.

– Dochody są przeszacowane, a wydatki zaniżone – mówi Wolicki. – Musimy przekonstruować budżet. Konsultacje z przedsiębiorcami organizujemy, po to, by poznać oczekiwania osób, od których w dużej mierze zależy rozwój miasta. Chcemy współpracować na zasadach partnerskich i nie liczymy na efekty tej współpracy za tydzień czy miesiąc ale w dalszej przyszłości..
 

Józef Darłak, prezes firmy „Darco” zwrócił uwagę na niewykorzystany biurowiec przy Wytwórni Urządzeń Chłodniczych. – Poprzedni burmistrz chciał tam zrobić mieszkania socjalne, jednak to teren typowo przemysłowy i byłoby błędem, gdyby ludzie mieszkali obok naszych hal produkcyjnych.
Zbigniew Nosal, prezes Dębickiego Klubu Biznesu powiedział, że władze muszą zrobić wszystko, by powiększyć budżet miasta. – Do tego potrzebna jest analiza rynku pracy, rynku inwestycji czy rynku usługowego – mówi Nosal. – Miasto musi postawić na infrastrukturę sportową, bo ma już odpowiednie zaplecze, pozyskać kolejną uczelnię lub dbać o rozwój obecnej i zadbać o plan zagospodarowania przestrzennego.
 

Przedsiębiorcy narzekali także na zły układ komunikacyjny w mieście. Władze Dębicy skrzętnie zanotowały wszystkie uwagi. Burmistrz podkreślił także, że duże znaczenie dla rozwoju Dębicy będą miały zjazdy z autostrady. Zapewnił także, że pomnażaniem pieniędzy w budżecie będzie zajmował się Wydział Planowania Strategicznego, którego pracownicy będą zajmować się pozyskiwaniem funduszy zewnętrznych.