Ponad 50 przedsiębiorców skorzystało z zaproszenia Stowarzyszenie Dębickiego Klubu Biznesu, Urzędu Miejskiego oraz Podkarpackiego Banku Spółdzielczego i wzięło udział w konferencji „Dotacje inwestycyjne dla przedsiębiorców powiatu dębickiego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2007 – 2013″. Konferencja odbyła się 25 września br. w hotelu „Lord”. Udział w niej był bezpłatny.
 

Spotkanie rozpoczęła prezentacja możliwości inwestycyjnych w Dębicy, którą przedstawiła Monika Rojek – Kałek, naczelnik Wydziału Promocji Miasta. Podczas prezentacji prelegentka przedstawiła także ofertę dla przedsiębiorców oraz możliwość uzyskania porad w Biurze Współpracy z Przedsiębiorcą i Wydziale Planowania Strategicznego.

Następnie Krzysztof Mazur, dyrektor Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Dębicy, opowiedział o możliwościach wsparcia przedsiębiorców przy nowych inwestycjach w ramach funduszy RPO.

O możliwościach pozyskania dotacji dla przedsiębiorców z powiatu dębickiego w ramach I osi priorytetowej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego, ze szczególnym uwzględnieniem inwestycji nakierowanych na innowacje, zakup maszyn, rozwój przedsiębiorstwa, zakup i rozwój technologii produkcyjnych, zwiększenie wydajności produkcyjnych opowiadał Rafał Żmuda z Abakus Consulting. Wraz z Pawłem Werbowym z Dębickiego Klubu Biznesu odpowiadał on także na pytania przedsiębiorców podczas dyskusji.