Firma Oponiarska „Dębica” S.A. zajęła pierwsze miejsce w rankingu najlepszych firm Podkarpacia „Złota Setka” opracowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania w Rzeszowie i Gazetę Codzienną “Nowiny”. Patronat honorowy sprawował burmistrz Paweł Wolicki, który podczas uroczystej gali w Świlczy, 6 września br., wręczył Firmie Oponiarskiej nagrodę za pozycję lidera w kategorii „Sprzedaż eksportowa w 2006 r.”.
 

Pracownicy Wyższej Szkoły Zarządzania w Rzeszowie, pod kierunkiem kanclerza uczelni, dr Krzysztofa Kaszuby, oceniali: przychody ze sprzedaży, dynamikę przychodów ze sprzedaży, zysk netto, rentowność sprzedaży, sprzedaż eksportową, udział eksportu w sprzedaży, wielkość zatrudnienia i najwyższą kapitalizację. W każdej z kategorii Firma Oponiarska zajmowała czołowe miejsca.

Na 8 miejscu znalazła się firma Autodistribution Polska sp. z o.o. w Dębicy, na 12 miejscu Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” z Lubziny, na 27 miejscu Zakłady Tworzyw Sztucznych „Erg” w Pustkowie, na 31 miejscu Omega Pilzno International Transport & Spedition Godawski & Godawski Sp. z o.o. z Pilzna, na 57 miejscu Trans Południe Sp. z o.o. w Dębicy, na 67 miejscu firma METKOM Sp. z o.o. z Pustyni, na 90 miejscu Tikkurilla Coatings Sp. z o.o. w Dębicy. Tuż za pierwszą setką  znalazły się trzy dębickie firmy “Igloocar”, „Kanwil” i „Dezako”.

– Bardzo mnie cieszy, że wśród największych firm Podkarpacia, gdzie działalność prowadzi aż 140 tysięcy podmiotów gospodarczych, znalazło się tak wiele firm z Dębicy i okolic – mówi burmistrz Paweł Wolicki. – Rozwój tych firm to szansa na poprawę warunków życia wielu rodzin z naszego miasta. Jeżeli firmy dalej będą się tak prężnie rozwijać, będą tworzyć nowe miejsca pracy.

Podczas uroczystości burmistrz wręczył Stanisławowi Sowie, redaktorowi naczelnemu „Nowin”, statuetkę „Dębica – Miasto Otwarte”, za promowanie dębickich przedsiębiorców