Dębica włączyła się w ogólnopolską akcję „Oddaj krew – uratuj życie”. Organizatorem akcji jest Polski Czerwony Krzyż oraz Intermarche przy udziale Urzędu Miejskiego w Dębicy.
 

28 lipca przed sklepem Intermarche w Dębicy stanie ambulans, w którym każdy zdrowy i pełnoletni dębiczanin będzie mógł oddać krew. Zbigniew Szurek – z Rady Rejonowej HDK w Dębicy przypomina żeby każdy krwiodawca przyniósł ze sobą dowód tożsamości. Osoby, które są pełnoletnie, a nie mają jeszcze wyrobionego dowodu tożsamości mogą  przyjść z legitymacją szkolną. 

– Krew to największy dar, jaki można dać drugiemu człowiekowi – mówi Zbigniew Szurek i podkreśla, że lato jest okresem, w którym bardzo spada liczba krwiodawców. Większość honorowych dawców krwi wyjeżdża na wakacje, nie ma również uczniów w szkołach ponadgimnazjalnych. Zapotrzebowanie na krew zwiększa się, co jest związane z dużą liczbą wypadków komunikacyjnych oraz wypadków jakie zdarzają się podczas prac polowych.  Wszyscy, którzy chcieliby oddać krew mogą się głosić 28 lipca pod Intermarche od godz. 9 – 16.