Blisko 400 rowerzystów uczestniczyło w rajdzie rowerowym „Bicyklomania”, zorganizowanym przez Arkus&Romet Group i gminę Dębica. Cykliści wyruszyli z Placu Solidarności w Dębicy. Wcześniej przed pomnikiem Jana Pawła II ks. prałat Ryszard Piasecki wygłosił homilię.
 

Każdy z uczestników otrzymał od organizatorów kask i koszulkę. Trasa wiodła początkowo ulicami Dębicy, następnie szlakiem rowerowym „Śladami słońca i śniegu” a zakończyła się przy Szkolnym Schronisku Młodzieżowym „Rozdzielnia Wiatrów” przy Zespole Szkół w Głobikowej. Tam na zmęczonych trasą rowerzystów czekały kiełbaski z grilla i konkursy przygotowane przez sponsora „Bicyklomani”.
Za prawidłowe odpowiedzi w quizie uczestnicy otrzymali bidony, natomiast nagrodami dla najliczniejszych grup były: rower górski, kaski, zestawy akcesoriów rowerowych. Pierwsze miejsce zajęło Liceum Ogólnokształcącego im. Władysława Jagiełły w Dębicy (rower górski). Drugie miejsce zajął Zespół Szkół w Latoszynie (nagrodą był komplet kasków), zaś trzecie Zespół Szkół z Podgrodzia (zestawy akcesoriów rowerowych).