Dębica ma kolejne boisko ze sztuczną nawierzchnią

Trzecie boisko ze sztuczną nawierzchnią zostało oddane na ul.Cmentarnej do użytku mieszkańców Dębicy.
 

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali: zastępcy burmistrza: Krzysztof Krawczyk, Mariusz Trojan, przedstawiciel sponsora: PZU SA i PZU Życie: Artur Turoczy – dyrektor Sprzedaży Oddziału PZU S.A. w Lublinie, Paweł Bartkowicz – dyrektor ds. Klienta Korporacyjnego, Elżbieta Mikluszka – dyrektor Inspektoratu PZU SA w Dębicy a także Stanisław Olszewski – prezes Spółdzielni Mieszkaniowej, Andrzej Bal – przewodniczący Komisji Sportu Rady Miejskiej, Marek Kamiński – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji oraz dzieci. Jak podkreślał podczas otwarcia wiceburmistrz Mariusz Trojan, miasto stara się stworzyć dębickiej młodzieży, jak najlepsze warunki dla rozwoju, także w dziedzinie sportu.

– Dzisiaj otwieramy trzecie już boisko ze sztuczną nawierzchnią – mówi Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy. – Pierwsze powstało w 2007 roku przy ul. Piłsudskiego, drugie w 2008 roku przy ul. Głowackiego w ramach programu „Orlik”.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu inwestycji przez księdza został rozegrany mecz pokazowy między drużynami młodzieżowymi: FC Kiraną i Białą Gwiazdą.

Jak podkreśla burmistrz Paweł Wolicki to najważniejsza inwestycja, bo w zdrowie i przyszłość najmłodszych, stwarza możliwość rozwijania pasji i zamiłowań sportowych. Jest to boisko piłkarskie o wymiarach 32X 62 m. Posiada ogrodzenie z bramą wjazdową i bramką wejściową oraz chodniki. Inwestycja kosztowała 496 tysięcy, w tym 100 tysięcy złotych przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki zaś 200 tysięcy PZU S.A. i PZU Życie. Miasto z własnego budżetu na budowę wydało 196 tysięcy. Wykonawcą inwestycji było Konsorcjum Firm: Zakład Usług Miejskich z Dębicy oraz Zakład Usług Studziennych z Kielc. W planach jest budowa kolejnej inwestycji tego typu w ramach programu „Euroboiska”, która będzie zlokalizowana na bocznej płycie przy stadionie miejskim przy ul. Parkowej.