Trzy gminy z powiatu dębickiego, miasto Dębica, gmina Dębica i gmina Żyraków odebrały 5 października w Warszawie certyfikaty Gmina Fair Play. Nagroda przyznana dla Dębicy po raz czwarty jest potwierdzeniem spełnienia przez samorząd wysokich wymagań związanych z współpracą z przedsiębiorcami i inwestorami.


– Najbardziej zadowolony jestem z przeprowadzonego audytu, który wiąże się z opracowaniem przez organizatorów indywidualnego raportu marketingowego dla miasta – mówi Paweł Wolicki, burmistrz Dębicy. – Przedsiębiorcy zainteresowani prowadzeniem działalności gospodarczej i inwestycji w naszym mieście zwracają uwagę na opinie niezależnych ekspertów i gremiów konkursowych. Ta nagroda stanowi impuls skłaniający do podnoszenia jakości pracy Urzędu Miejskiego, która przekłada się później na dobrą ocenę wystawianą zarówno przez mieszkańców i inwestorów. Dlatego chcemy wziąć udział w innych konkursach potwierdzających dobrą jakość pracy samorządu, m.in. „Przejrzysta Gmina”.

Burmistrz podkreśla także fakt nagrodzenia przez kapitułę gmin sąsiadujących z miastem. – Cieszę się, że odebrałem certyfikat w towarzystwie przedstawicieli gminy Żyraków i gminy Dębica, bo naszym wspólnym celem jest lokalizacja inwestycji w naszym regionie – mówi Wolicki.

Certyfikat dla gminy Dębica odebrał podczas uroczystej gali Krzysztof Madej, zastępca wójta gminy Dębica, a dla gminy Żyraków, wójt Krzysztof Moskal.