Dębickie Targi Pracy i Edukacji odbędą się 4 kwietnia w Domu Sportu. Młodzież będzie mogła się zapoznać z ofertą pracy i funkcjonowaniem dębickich przedsiębiorstw a także ofertą szkół ponadgimnazjalnych i wyższych. Zaprezentuje się aż 15 uczelni. Złotym partnerem targów jest Urząd Miejski w Dębicy, który zaangażował się w organizację targów.
 

Targi organizuje Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu. – Kierujemy je do wszystkich mieszkańców powiatu ale będziemy się cieszyć, jeżeli odwiedzą nas także przedsiębiorcy i młodzi ludzie z całej Polski – mówi Zbigniew Nosal, prezes Stowarzyszenia. – Targi to także odpowiedź na pytania mieszkańców regionu o możliwościach podjęcia pracy w firmach powiatów: dębickiego i ropczycko – sędziszowskiego.            Burmistrz Paweł Wolicki liczy, ze targi na stałe wpiszą się w obraz miasta i pomogą w podjęcie pracy lub w wyborze uczelni. – Cieszymy się, że Dębicki Klub Biznesu organizuje targi z takim rozmachem – mówi burmistrz Wolicki. – Zawsze poprzemy chętnie inicjatywy, które przyczyniają się do poprawy życia mieszkańców. Ważne, by młodzi ludzie nie musieli wyjeżdżać z Dębicy a chętnie tu po studiach wracali, otrzymali dobrą pracę i uczestniczyli w życiu społecznym miasta. Mam nadzieję, że targi chociaż częściowo się do tego przyczynią.            Udział w targach zapowiedziało kilkadziesiąt firm i 15 uczelni. – To uczelnie krakowskie i rzeszowskie, które cenią sobie studentów z naszego miasta – mówi Nosal. – Dlatego też maturzystom chcemy wskazać ewentualne kierunki studiów, po których ewentualnie znajdą prace w naszych firmach. Chcemy też poprzez tą ofertę zatrzymać migrację młodych ludzi z miasta.            Jednym z celów, jakie sobie stawia Stowarzyszenie, jest kształcenie zawodowe i techniczne. Brak wykwalifikowanej kadry zaczął dokuczać dębickim przedsiębiorcom. Dlatego w targach wezmą udział szkoły ponadgimnazjalne, które skierują swoją ofertę do tegorocznych absolwentów gimnazjów miejskich. Marek Pijar, właściciel firmy „Trans – Południe” i członek Dębickiego Klubu Biznesu już trafia do gimnazjalistów ze swoją ofertą. Udało mu się namówić dyrekcję Zespołu Szkół nr 4 do uruchomienia technikum logistycznego.            – Na targach młodzi ludzie będą mogli się zapoznać, jak wygląda praca w dziale logistycznym dużych firm, czym będą się zajmować jeżeli podejmą naukę w takim kierunku a potem pracę – mówi Marek Pijar.            Mariusz Trojan, zastępca burmistrza zajmujący się oświatą podkreśla, że targi będą świetną okazją na pokazanie zawodów, jakich potrzebujemy w regionie i zestawienia ich z ofertą edukacyjną.

            Partnerami targów są również Starostwo Powiatowe w Dębicy oraz Powiatowy Urząd Pracy. Targi rozpoczną się 4 kwietnia o godz. 9. Wstęp dla wszystkich zwiedzających jest bezpłatny. Informacje na temat ich organizacji można uzyskać pod nr. Tel. (014) 681 – 90 – 30.