Pojedynek burmistrza Pawła Wolickiego z Mariuszem „Dominatorem” Pudzianowskim, koncert Lombardu i Patrycji Markowskiej to tylko niektóre z licznych propozycji, jakie w tym roku przygotowano na Dni Dębicy. W tym roku odbyły się od 1 do 3 czerwca pod hasłem „Dębica bawi się razem”.
 

Spektaklem „Mrówka w kąpielówkach” z piosenkami Jana Wojdaka, w wykonaniu krakowskich aktorów rozpoczęły się w Rynku 1 czerwca obchody Dni Dębicy. Tłumy dębiczan zgromadziły m.in. koncert „Dzieci Dzieciom”, w wykonaniu dębickich zespołów tanecznych działających przy Miejskim Ośrodku Kultury, pokaz rowerowy cyklotrialu i BMX oraz „Żywe piłkarzyki”, czyli piłka nożna na wesoło w wykonaniu dębickich VIP-ów. Zabawę przygotowała firma “Hermal”. Najlepsza okazała się drużyna policji, która w finale pokonała zespół Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu. Trzecie miejsce zajęła drużyna Państwowej Straży Pożarnej a czwarte Urzędu Miejskiego. Burmistrz Paweł Wolicki wręczył zwycięzcom statuetkę “Miasto Otwarte”.

W Dniu Dziecka można było spotkać bohaterów bajek przechadzających się po Rynku, otrzymać gratis loda od firmy “Mateo”, cukierki od “Darco”, upominki od firm (m.in. Ban – Kor – Bet) lub skorzystać z darmowej dmuchanej zjeżdżalni, do której ustawiały się długie kolejki. Harcerze zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy a Państwowa Straż Pożarna udostępniła sprzęt ratowniczy. Najmłodsi mogli obejrzeć samochody strażackie i cieszącą się największym powodzeniem łódź ratowniczą. Dzieci chętnie zasiadały za jej kierownicą. Wielką frajdę najmłodsi mieli także kierując sterami helikoptera i zwiedzając czołgi w Muzeum Regionalnym. Dzieci, które odwiedzały muzeum dostawały łakocie i drobne upominki. Studio Gawle wykonywało gratisowo pamiątkowe zdjęcia uczestników Dni Dębicy, będzie je można otrzymać zgłaszając się do studia przy ul. Rzeszowskiej. Poza zabawą na Rynku, w Dniu Dziecka, atrakcje dla najmłodszych czekały także w Domu Sportu, gdzie odbył się szkolny turniej gier i zabaw pod hasłem “Ruch kształtuje umysł”. W Domu Kultury “Śnieżka” wyświetlony został film dla dzieci “Artur Minimki”, zaś “Kinie Kosmos” “Sposób na rekina”. Ten seans sponsorowany był przez Firmę Oponiarską. Przy Osiedlowym Domu Kultury “Emka”odbyła się plenerowa impreza z koncertami zespołów tam działających.