Na zaproszenie burmistrza miasta Pawła Wolickiego magistrat odwiedziła grupa emerytowanych urzędników. Niektórzy z nich odeszli z pracy na zasłużoną emeryturę kilkanaście dni temu – jak Maria Przybysławska. Inni swój czas na emeryturze liczą na dziesiątki lat.
 

W czasie spotkania emeryci opowiadali o swojej pracy w Urzędzie Miejskim. Zaczynali ją na początku lat pięćdziesiątych w budynku przy ulicy Batorego. Przenosili się potem na ulicę Parkową do „lipska”, byłego hotelu pracowniczego Dębickich Zakładów Opon Samochodowych „Stomil”. W ostatnim budynku magistratu przy ulicy Ratuszowej pracowali już tylko nieliczni z gości burmistrza Pawła Wolickiego. Między innymi Stefan Żółkiewski, który odszedł na emeryturę z powielarni urzędu.

Przedstawiając swoim gościom pracę urzędu burmistrz Paweł Wolicki opowiadał przede wszystkim o szansach Dębicy wynikających nie z poszerzania granic administracyjnych, ale możliwości i potencjału. Także okolicznych miast np. Mielca, z którym Dębica podpisała umowę o współpracy. Ale nie tylko do Polski ograniczają się poszukiwania partnerskich miast. Projekt „Europa Miasta” przygotowany w dębickim magistracie przewiduje nawiązanie partnerskich stosunków z 27 miastami z krajów Unii Europejskiej. Koncepcja zyskała wysokie oceny europarlamentarzystów m.in. Mieczysława Janowskiego.

Burmistrz Paweł Wolicki nie zapomniał powiedzieć o bieżących potrzebach Dębicy i jej mieszkańców: kanalizacji, mieszkaniach, czasie wolnym dzieci i młodzieży, pomocy dla biednych.

W części artystycznej wystąpiła grupa teatralna „Feniks” z Miejskiego Gimnazjum nr 1.Wspólne zwiedzanie urzędu zakończyło wizytę. Burmistrz Paweł Wolicki obiecał swoim gościom, że podobne spotkania będzie organizował co rok.