Władze Dębicy uczestniczyły w otwarciu Warsztatów Terapii Zajęciowej w Bobrowej Woli, które prowadzone są przez Stowarzyszenie Rodziców i Przyjaciół Dzieci Niepełnosprawnych “Radość . Otwarcie warsztatów, które odbyło się 23 maja br., połączone było z zabawą plenerową “Spotkajmy się Razem”.
 

Warsztaty w Bobrowej Woli są trzecią tego typu placówkę w powiecie dębickim, drugą prowadzoną przez „Radość”. Otwarcie budynku, chociaż WTZ działają już od grudnia, nie obyło się bez tradycyjnego przecięcia wstęgi przez sponsorów, władze lokalne i przedstawicieli Stowarzyszenia. Warsztaty poświęcił uroczyście ks. Andrzej Tokarczyk, proboszcz parafii Św. Antoniego w Nagoszynie.

Część artystyczną, gorąco oklaskiwaną przez licznych gości, przygotowali podopieczni WTZ w Dębicy i Bobrowej Woli, a także dzieci z Osiedlowego Klubu Kultury “Emka”. Na zajęcia do placówki uczęszcza 30 niepełnosprawnych, głównie z gminy Żyraków. Do dyspozycji podopiecznych WTZ jest sześć pracowni; komputerowo-poligraficzną, ogrodniczo-wikliniarską, stolarsko-techniczną, rękodzieła artystycznego, dziewiarstwa i szycia oraz gospodarstwa domowego. W warsztatach znajduje się także gabinet do rehabilitacji. Placówka utrzymywana jest z dotacji z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

Paweł Morawczyński, wiceprezes Stowarzyszenia „Radość” otrzymał od burmistrza Pawła Wolickiego statuetkę „Dębicy – Miasta Otwartego”, za promowanie miasta    i działalność społeczną, nie tylko w mieście ale także w sąsiednich gminach.