Wielu wzruszeń i radości dostarczył wszystkim uczestnikom Wojewódzki Festiwal „Podajmy sobie Dłoń”. Przedsięwzięcie polegało na prezentacji umiejętności muzycznych osób niepełnosprawnych. Dziewiąta edycja festiwalu, zgromadziła uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych, Szkolnych Ośrodków Wychowawczych, uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej.
Wraz z niepełnosprawnymi dziećmi wystąpili ich zdrowi rówieśnicy. Organizatorem IX Festiwalu, który stał się tradycją w Dębicy był Zespół Szkół nr 1. W ten sposób Dębica włączyła się w Światowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Paweł Wolicki oraz Ewa Błaszczyk – prezes Fundacji „Akogo?”. Burmistrz, który gorąco popiera inicjatywę powitał wszystkich uczestników, cieszył się, że powiększa się grono osób wspierających osoby niepełnosprawne życzył wykonawcom jak i publiczności dobrej zabawy, pięknych przeżyć, wzruszeń i sukcesów. Po otwarciu festiwalu przez burmistrza, jego zastępcę Mariusza Trojana, Wiesława Brodę – dyrektora Zespołu Szkół nr 1, starostę Władysława Bielawę prezentowali się wykonawcy. Na scenie Domu Kultury „Mors” wystąpiło ponad 100 uczestników, którzy zaprezentowali polskie przeboje. Publiczność wraz z wykonawcami śpiewała utwory grup: „Perfekt”, „Golców”, Dody, Budki Suflera. Wszystkie wykonania przyjęte były z wielkim aplauzem. Kolorowe stroje, scenografia i układy choreograficzne dodawały blasku każdej prezentacji. Wszyscy młodzi artyści wrócili do domu z atrakcyjnymi nagrodami i dyplomami. Jak podkreśla Wiesław Broda – dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Dębicy w festiwalu chodziło głównie o dobrą zabawę, radość, o to, żeby dzieci niepełnosprawne mogły zaistnieć, otrzymać nagrody i dużo dobrej energii.
– Chcemy, żeby dzieci niepełnosprawne poczuły się ważne i docenione – mówił dyrektor Broda. Organizatorzy zapowiadają kontynuację przedsięwzięcia.