Dzień Pracownika Samorządu Terytorialnego obchodzony jest 27 maja. Z tej okazji w dębickim Urzędzie Miejskim spotkali się przedstawiciele władz miasta i kierownicy jednostek organizacyjnych magistratu z młodzieżą dębickich szkół gimnazjalnych. W spotkaniu uczestniczyła grupa około 100 gimnazjalistów z MG1, MG2, MG3 oraz MG4.
 

Spotkanie miało na celu zapoznanie młodzieży ze specyfiką pracy w samorządzie terytorialnym i jego zadaniami. Burmistrz, naczelnicy wydziałów oraz dyrektorzy jednostek organizacyjnych przedstawili uczniom główne aspekty dotyczące funkcjonowania  podległym  im jednostkom. Młodzież mogła między innymi porozmawiać z Mariuszem Trojanem, zastępcą burmistrza miasta,  Ireneuszem Kozakiem, dyrektorem Miejskiego Zarządu Oświaty, Markiem Kamińskim, dyrektorem Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, Marzeną Kowalską, dyrektorem Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Andrzejem Żabą, naczelnikiem wydziału kadr UM w Dębicy, Agnieszką Krysiak ze świetlicy socjoterapeutycznej na osiedlu Matejki oraz Jackiem Dymitrowskim, dyrektorem Muzeum Regionalnego.

Po spotkaniu w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego uczniowie udali się na krótką wycieczkę do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Miejskiej Biblioteki Publicznej.