Karol Skowerski „Contact Kielce” zwyciężył Międzynarodowy Puchar Polski w Pool Bilardzie Wik Pol – Tour, który został rozegrany w Dębicy w klubie „Pino” 23 i 24 czerwca br. W finale Skowerski pokonał Radosława Babicę 6 – 5. Trzecie miejsce zajęli Krzysztof Gastman i Konstantin Stiepanov, Rosjanin, pierwszy w rankingu Europejskiej Federacji Bilardowej.
 

Zawody zorganizował Urząd Miejski w Dębicy i Polski Związek Bilardowy. O Puchar walczyło 120 zawodników m.in. z Kielc, Dębicy, Lubina, Poznania, Warszawy, Bielska Białej, Wałbrzycha, Rzeszowa, Tarnowa, Sopotu, Sokółki, Gdańska, Mikołowa a także zawodnicy z Ukrainy i Rosji. W turnieju nie wystartowali Słowacy i Czesi, którzy z powodu kłopotów w podróży dotarli na miejsce z kilkugodzinnym opóźnieniem. Pierwszy dzień Mistrzostw minął na rozgrywkach grupowych.

Zawody rozegrano na 11 stołach w obu placówkach Klubu PINO (ul. Konarskiego i ul. Kolejowa w Dębicy). Z Klubu PINO VENTOR Dębica najlepsi okazali się: Michał Kędzior, Sebastian Ryłko, którzy zajęli 17 miejsca w turnieju. Wielu emocji zapewnił finał pomiędzy Karolem Skowerskim a Radosławem Babicą oraz pólfinałowy mecz z udziałem Stiepanova, który w swoim ostatnim meczu w Dębicy popełnił szkolne błędy.