Miejskie Przedszkole nr 5, Urząd Miejski w Dębicy oraz Komenda Policji w Dębicy byli organizatorami konkursu literackiego i plastycznego dla wszystkich dzieci „Bezpieczny Przedszkolak”. Rozstrzygnięcie konkursu było okazją do zaprezentowania literackich, plastycznych i aktorskich talentów przedszkolaków.
 

Prace plastyczne oceniane były wcześniej, natomiast wierszyki dzieci recytowały w Przedszkolu nr 5 przed komisją, w której skład weszli: burmistrz Paweł Wolicki, zastępca komendanta policji w Dębicy Grzegorz Maksimczuk oraz komisarz Bożena Lisak. Dodatkową atrakcją był spektakl teatralny„Zwierzęta ze stumilowego lasu”, który dzieci z Przedszkola nr 5 przygotowały pod kierunkiem nauczycielek: Jadwigi Królikowskiej i Beaty Bomby.

Jak wspomniała w swoim wystąpieniu Agata Żmuda – dyrektor Przedszkola nr 5  w naszym kraju każdego roku 400 rodzin traci dziecko w wyniku wypadków drogowych, a około 5 000 jest rannych, z których wiele pozostaje kalekami do końca życia. – Te zastraszające dane i zwiększające się zagrożenie bezpieczeństwa na drogach zmuszają nas do podjęcia konkretnych działań zapobiegawczych. Wychodzimy z założenia, że edukacja w tym zakresie powinna rozpocząć się w przedszkolu i powinna być traktowana jako podstawowy element przygotowania dziecka do szkoły oraz dalszych etapów jego życia i działalności – mówiła dyrektor Agata Żmuda. 

W konkursie wzięło udział 45 dzieci 6 – letnich z 8 dębickich przedszkoli . Zgodnie z programem profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych na 2009 r. organizowany konkurs promował działania prewencyjno – edukacyjne dla dzieci 6 letnich z  przedszkoli z terenu miasta Dębica.

Celami  głównymi konkursu było kształtowanie aktywności twórczej, rozwijanie zdolności literackich, a przede wszystkim wdrażanie do bezpiecznego zachowania się w sytuacjach niebezpiecznych.

W konkursie plastycznym wzięło udział 17 dzieci 6 letnich z Przedszkoli Nr 2,4,5,8,9,10,11,12 w Dębicy.

Jury konkursowe wyłoniło:

I miejsce : Laura Kielur, Przedszkole Miejskie Nr 4

II miejsce : Oliwia Opozda, Przedszkole Miejskie Nr 9

III miejsce : Anna Grabowska, Przedszkole Miejskie Nr 12 Wyróżnienie: Julia Strzałka, Przedszkole Miejskie Nr 2

Nagrody dla 13 dzieci  za udział w konkursie

W konkursie recytatorskim wystąpiło 28 dzieci z 8 dębickich przedszkoli recytujące wiersze o tematyce bezpieczeństwa w sposób dowolny (ze strojem, intonacją czy też ilustracją muzyczno – ruchową).

Jury konkursowe wyłoniło:

I miejsce: Orzech Aleksandra, Przedszkole Miejskie Nr 10

II miejsce: Maja Feherpataky, Przedszkole Miejskie Nr 2 III miejsce: Przedszkole Miejskie Nr 8

Wyróżnienie: Oliwia Sidor , Przedszkole Miejskie Nr 8

Wszystkie 45 dzieci biorące udział w konkursie zostały nagrodzone dyplomami. Konkurs przygotowały nauczycielki z Przedszkola nr 5: Jadwiga Królikowska, Beata Bomba, Aleksandra Klocek, Jolanta Szala, Agnieszka Foryś.wróć do spisu aktualności