Już za kilka dni rozpocznie się budowa ronda na skrzyżowaniu ulic: Nosala ze Strażacką. Jak podkreśla zastępca burmistrza Dębicy – Krzysztof Krawczyk władze miasta wychodzą naprzeciw mieszkańcom i budują rondo po to, aby w tym miejscu była większa przepustowość pojazdów i tym samym zmniejszyła się kolizyjność.
 

Wiceburmistrz Krzysztof Krawczyk przypomina, że kierowcy kilkakrotnie zwracali uwagę, na to, że na skrzyżowaniu ulic Nosala ze Strażacką jest niebezpiecznie. Nowopowstałe rondo ma znacznie poprawić bezpieczeństwo w tym miejscu.
Z budowy tej inwestycji cieszą się także mieszkańcy Dębicy. 

– Budowa ronda w tym miejscu to świetny pomysł. Ja po to, żeby dostać się szybciej do pracy muszę nadkładać drogi, jeździć ulicą Bojanowskiego. Budowa ronda pozwoli na szybsze poruszanie się po naszym mieście – powiedziała nam pani Zofia Górecka.
Władze miasta obiecują, że jak tylko pozwoli pogoda inwestycja będzie gotowa jeszcze w grudniu tego roku. Wykonawcą jest Zakład Usług Miejskich.

Prace przy budowie nowego ronda będą polegać na korekcie łuków skrzyżowań i budowie pierścienia najazdowego z wyspą centralną. W przekazaniu placu budowy pod inwestycje uczestniczyli: wiceburmistrz Krzysztof Krawczyk, naczelnik wydziału infrastruktury – Robert Sieradzki, Dariusz Lula- pracownik Wydziału Infrastruktury Miejskiej, Monika Rojek – Kałek – naczelnik Wydziału Promocji, Andrzej Osocha, Irena Lenkiewicz – pracownicy Zakładu Usług Miejskich.