Krzysztof Krawczyk, zastępca burmistrza Dębicy był 23 stycznia w Rzeszowie na spotkaniu finalizującym proces konsultacji społecznych projektu Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego. Zarazem wojewoda, jak i marszałek województwa zapewnili, że pieniędzy z Unii Europejskiej będzie w najbliższych latach na Podkarpaciu bardzo dużo.
 Według wiceburmistrza Krawczyka początkowo pieniądze przeznaczone zostaną przede wszystkim na budowę i remont dróg. Miasto liczy na pieniądze na przebudowę wiaduktu przy ul. 1 – go Maja oraz przedłużenie ulicy Kosynierów Racławickich do ulicy Sandomierskiej co pozwoli na przejazd TIR-ów spod Firmy Oponiarskiej w stronę Mielca. Wiceburmistrz Krawczyk liczy, że uda się także wybudować na Wisłoce most o zwiększonej nośności, by mogły przejeżdżać nim ciągniki siodłowe z ładunkiem.Burmistrz nie ukrywa, że jest zainteresowany lokalizacją w okolicy Dębicy nowych centrów logistycznych firm transportowych. Krzysztof Krawczyk sam pracował w dwóch największych takich firmach „Trans – Południu” i „Omedze – Pilzno”. Obie znalazły korzystne warunki poza miastem. Dlatego nowe władze Dębicy liczą, że po stworzeniu przyjaznej atmosfery przedsiębiorcom do lokowania inwestycji w mieście oraz wykonaniu przez samorząd infrastruktury pod przemysł miasto będzie ono się rozwijało gospodarczo. Tym bardziej, co podkreśla burmistrz Krawczyk, w okolicach miasta będą dwa zjazdy z autostrady, co na pewno zachęci przedsiębiorców do lokowania swoich siedzib.

Miasto liczy, że otrzyma także dotację na kanalizację osiedli Budzisz i Kawęczyn. Jako pierwsze miasto złoży wnioski na inwestycje, które mają już przygotowane projekty.