Podczas czwartych konsultacji budżetowych, które odbyły się w Domu Kultury „Śnieżka” Grażyna Nalepa – mieszkanka ul. Kawęczyńskiej apelowała do radnych, żeby przyjęli projekt tegorocznego budżetu.
 

-Bardzo nam zależy, żeby ten budżet został przyjęty. Po raz pierwszy od kilkunastu lat, realizowane są inwestycje w południowej części miasta. Będziemy mieć kanalizację, wodociąg, remontowane są drogi, powstają boiska. Jak nie przyjmiecie Państwo tego budżetu, to lepiej się wyprowadźcie z Dębicy, choćby do Krakowa – mówiła Grażyna Nalepa. Spotkanie burmistrza z mieszkańcami centrum Dębicy i południowej części miasta przebiegało w miłej, eleganckiej atmosferze. Dębiczanie dziękowali burmistrzowi za rozpoczęcie długo oczekiwanej inwestycji jaką jest budowa wodociągu i kanalizacji w południowej części miasta. Jacek Gil – prezes Wodociągów Dębickich odpowiadał na pytania mieszkańców dotyczących realizacji tej inwestycji. Szczegółowe informacje dotyczące budowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dębiczanie poznają na osobnym spotkaniu, które odbędzie się w drugiej połowie lutego tego roku. Mieszkańcy dziękowali burmistrzowi za wybudowanie ronda na ul. Nosala i realizację większości wniosków, które zgłaszali w ubiegłym roku. Prosili o kanalizacje burzową i budowę chodnika na ul. Gawrzyłowskiej, likwidację progów zwalniających. Obawiali się budowy masztu z antenami na ul. Cisowej.

– Nie chcemy, żeby w pobliżu naszych domów wybudowano taki maszt.  To rodzi pewne niebezpieczeństwo – mówił jeden z mieszkańców.

Dębiczanie prosili o wybudowanie świetlicy środowiskowej w Centrum Miasta, o ogrodzenie cmentarza na ul. Wielopolskiej, budowy wjazdu na skrzyżowaniu ulic: Cmentarnej i Wielopolskiej.  Były zapytania dotyczące segregacji śmieci i odpadów. Emeryci prosili także, aby nie było podwyżek cen biletów autobusów. Burmistrz Paweł Wolicki podziękował wszystkim przybyłym za życzliwą atmosferę podczas konsultacji, na niektóre pytania odpowiadał od razu, na inne odpowie w najbliższym czasie. Realizacja wniosków zgłoszonych przez mieszkańców będzie zależeć w głównej mierze od tego, czy radni przyjmą projekt tegorocznego budżetu.