Drugie spotkanie w sprawie konsultacji budżetowych odbyło się 7 grudnia w Szkole Podstawowej nr 10. Mieszkańcy Wolicy i Kępy byli zainteresowani przede wszystkim inwestycjami drogowymi, budową nowych nawierzchni ul. Kruczej i Pokoju a także budową chodników w osiedlach.
 

Mieszkańcy podczas konsultacji budżetowych mogą wyrazić swoją opinię na temat konstrukcji budżetu, wybranych inwestycji do realizacji w najbliższym czasie ewentualnie przekonać władze miasta do zmiany priorytetów. W spotkaniach biorą udział burmistrz Paweł Wolicki ze swoimi zastępcami Krzysztofem Krawczykiem i Mariuszem Trojanem, sekretarzem Janem Warzechą, naczelnikami wydziałów, radni na czele z przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Borkiem. W Szkole Podstawowej nr 10 mieszkańcy wypełnili w pełni małą salkę gimnastyczną.

Mieszkańcy Wolicy przede wszystkim walczą o nawierzchnię przy ul. Pokoju i Kruczej, budowę chodników przy ul. Gajowej i oświetlenie przy swoich domach. Mieszkańcy Kępy także liczą na poprawę nawierzchni dróg w ich dzielnicy. Obawiają się także obecności TIR-ów, które miałyby pojawić się na wewnętrznych obwodnicach, jakich budowa jest planowana w przyszłości, m.in na ulicy Południowej.

– Te ulice tylko nazywamy małymi obwodnicami, tak naprawdę będą drogami miejskimi pozwalającymi na sprawniejszy przejazd przez miasto, bowiem ulice Krakowska i Rzeszowska  już są zatłoczone – wyjaśnia Krzysztof Krawczyk. – Nie ma mowy, by przez miasto jeździły TIR-y. Nowe drogi są zaplanowane od dawna, mają także uwolnić tereny pod budownictwo i usługi. Wielu właścicieli nie ma dojazdu do swoich działek, nie może się na nich budować, nie może ich także sprzedać. Jednak te drogi pozostają na razie w fazie planów.

Burmistrz Paweł Wolicki podczas spotkania przedstawił mieszkańcom, które z propozycji mieszkańców do tegorocznego budżetu, zgłoszonych podczas styczniowych konsultacji udało się już zrealizować. – Mimo, że miasto w poprzednich latach zostało tak zadłużone, że zamiast na inwestycje wydajemy pieniądze na spłatę kredytów, to jednak w mieście wiele się buduje – mówi burmistrz Paweł Wolicki. – Dotychczas udało się nam pozyskać spoza budżetu pięć milionów złotych. Mam nadzieję, że w 2008 roku uda się pozyskać więcej, także z funduszy unijnych.

Trzecie spotkanie konsultacyjne na temat budżetu odbędzie się 12 grudnia o godz. 16 w Domu Strażaka, przy ul. Świętosława, kolejne 13 grudnia o godz. 16 w Domu Kultury „Śnieżka” przy ul. Bojanowskiego 18, zaś ostatnie odbędzie się 14 grudnia 2007 r. o godz. 16 w Miejskim Gimnazjum Nr 2, przy ul. Łysogórskiej 25.