Na Mościckiego wprowadzili się pierwsi mieszkańcy

Dwa nowe budynki przy ul. Mościckiego zostały przekazane mieszkańcom Dębicy. -Po raz pierwszy w tym mieście wybudowane zostały mieszkania socjalne od podstaw – mówił podczas przekazania Krzysztof Krawczyk – zastępca burmistrza Dębicy. W mieszkaniach zamieszka 12 rodzin, w sumie 61 osób.
 

– To ważne, że władze miasta myślą o tych osobach, które nie dają sobie rady z życiem– mówił ksiądz Ryszard Piasecki – proboszcz parafii św. Jadwigi po tym jak poświęcił budynki. Pokoje są ładne, przestronne i dużo tańsze niż komunalne. Na Mościckiego znajdują się mieszkania cztero i sześcioosobowe o metrażach: pierwsze 57 metrów: kuchnia, dwa pokoje, łazienka i pomieszczenie gospodarcze, drugie – 41 metrów kwadratowych – pokój z aneksem kuchennym, łazienką i pomieszczeniem dodatkowym.

Inwestycja została rozpoczęta 1 marca, a zakończona 1 września. Kosztowała 1 milion 439 tysięcy. Na realizację tego przedsięwzięcia Miasto wzięło pożyczkę w wysokości 274 tysięcy z Banku Gospodarstwa Krajowego. Za sprawne i szybkie wykonanie inwestycji dziękował wiceburmistrz Krzysztof Krawczyk wykonawcom – firmie Pesam – Adamowi Stusowiczowi i Jerzemu Połciowi.

Po przecięciu wstęgi i poświęceniu budynków burmistrz Paweł Wolicki wprowadził do jednego z mieszkań rodzinę Gryglów.