Młodzież z dębickiego zespołu „Feniks” która wyjechała do Bułgarii i Rumunii w ramach projektu „Europa Miast” zdała relację burmistrzowi z kilkudniowego pobytu za granicą. Młodzi ludzie, którzy za granicą promowali polską kulturę pokazali zdjęcia z Obzoru, Schwistov i Carei, zrelacjonowali swoją wizytę i przedstawili władzom miasta krótki program artystyczny.

Członkowie „Feniksa” wręczyli także burmistrzowi kwiaty w podziękowaniu za to, że mogli czynnie uczestniczyć w projekcie.

– To dzięki Panu mogliśmy poznać kulturę innych krajów, pokazać nasze artystyczne umiejętności – mówiła Karolina Chmiel.

Po obejrzeniu zdjęć, wysłuchaniu relacji, burmistrz stwierdził, że dla młodzieży z „Feniksa” warto ten projekt realizować.

– Cieszę się, ze widać pierwsze efekty projektu „Europa Miast”. Współpraca partnerska między miastami w Bułgarii i Rumunii trwa od niedawna, a już młodzież z dębickiego zespołu artystycznego mogła tam pojechać i poznać kulturę innych krajów europejskich – mówił Paweł Wolicki burmistrz Dębicy.