Znakomite prace trójki przyjaciół, tegorocznych absolwentów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, można od piątku oglądać w Galerii Miejskiego Ośrodka Kultury przy ul. Rzeszowskiej w Dębicy. Artyści, Barbara Mordarska, Anna Stępska i Maciej Szczurek prezentują różne style i techniki malarskie.
 

Barbara Mordarska z Nowego Sącza chętnie wykorzystuje w swoich pracach gigantyczne napisy z czasów PRL, zdobiące jeszcze niektóre bloki w polskich miastach. Blokowiska dużych aglomeracji fascynują artystkę, aktualnie realizuje ona projekt fotograficzno – malarski: „Hong Kong Polska”, pomysł tego projektu wygrał konkurs Polskiego Radia Programu Trzeciego. Artystka zajmuje się malarstwem, rysunkiem i fotografią, swój talent szkoliła w pracowni prof. Leszka Misiaka. Swoje prace artystka prezentowała już na wystawie indywidualnej w galerii PWST w Krakowie oraz na wystawach zbiorowych: poplenerowej w Jarosławiu i Starej Prochowni w Krakowie.

Anna Stępska studiowała pod kierunkiem prof. Andrzeja Bednarczyka, prof. Marka Szamańskiego i prof. Zbigniewa Bajki. Współpracuje z japońską galerią Beausejour co, Ltd Arts Dealer, prezentowała swoje prace na wystawie „Młodzi Brytyjczycy, Młodzi Polacy” na Zamku w Wiśniczu, Galerii PWST w Krakowie oraz finalistów konkursu Obraz Roku 2005 organizowanej w Hotelu Europejskim w Warszawie przez Art & Business. Anna Stępska jest autorką instalacji – labiryntu z nici, która znajduje się w pierwszej sali wystawienniczej, i którą muszą pokonać zwiedzający wystawę.

Maciej Szczurek w swoich pracach chętnie wykorzystuje motywy roślinne. Chętnie także łączy w pracach rysunek z malarstwem. Dyplom z malarstwa zdobył w pracowni prof. Leszka Misiaka, aneks z rysunku w pracowni Bolesławy Bortnik – Morajdy. Artysta ma na swoim koncie kilka wystaw zbiorowych m.in. Pałacu Sztuki w Krakowie, w Galerii PWST w Krakowie, Starej Prochowni, Galerii Pracownia Otwarta, Fabryce Oskara Schindlera w Krakowie oraz Hotelu Europejskim w Warszawie, gdzie prezentowali się finaliści konkursu „Obraz Roku”, organizowanego przez „Art & Business”.

Po raz pierwszy, od 21 lat działalności galerii, na wernisażu zabrakło Ryszarda Kucaba, kierownika tej instytucji, który przebywał w szpitalu.