Dotarły już do Wypożyczalni Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych dostawy nowego sprzętu. Jest to realizacja przetargu, który odbył się w lipcu br. Ogółem na ten sprzęt wypożyczalnia wydatkuje ok. 240 tysięcy złotych.
 

Lipcowy przetarg został podzielony na 3 części. Pierwszą część, najpoważniejszą pod względem kwoty, wygrała firma „Rehamobil” z Łodzi. Kwota tej części przetargu to 181.1 tysiąca złotych. Ostateczny termin realizacji dostawy określono do 30 listopada br. Nie ma jednak powodu, aby sądzić, że firma „Rehamobil” nie dotrzyma tego terminu, gdyż znana jest w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej Dębicy jej rzetelność. Sprawdzona zresztą poprzednimi dostawami sprzętu z ubiegłego roku.

Drugą część przetargu wygrała również firma „Rehamobil” z Łodzi. Sprzęt o wartości 20.1 tys. złotych dostarczyła już w sierpnia do Dębicy.

Wreszcie trzecią część przetargu wygrała firma „Reha-Bed” z Chorzowa. Sprzęt o wartości 36.9 tys. złotych także został dostarczony do dębickiej wypożyczalni.

Dostarczony sprzęt to między innymi: wózki elektryczne dla dorosłych, aparaty odwodząco-stabilizujące kończynę górną z ruchomą szyną, balkoniki z przednimi kołami, bieżnie, foteliki stabilizujące dla dzieci od 3 do 10 lat, foteliki terapeutyczne dla młodzieży od 10 do 17 lat, maty do hydromasażu, magnetyczne orbitreki, przeciwodleżynowe poduszki okrągłe i do siedzenia, 5 rotorów do ćwiczeń kończyn dolnych i górnych, rotor zespolony, rowerki trójkołowe, tablice do ćwiczeń manualnych dłoni z oporem, wózek inwalidzki młodzieżowy, 3 wózki z odchylanym oparciem, łóżka rehabilitacyjne sterowane pilotem, materace.

Sprzęt ten jest już gotowy do wypożyczenia. Przypominamy, że Wypożyczalnia Sprzętu Rehabilitacyjnego i Urządzeń Pomocniczych mieści się w budynku przy ulicy Ratuszowej 6. Jest czynna w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej tj. od 7.30 do 15.30.

Jak nam powiedziała Anna Pigóra w tym roku ze sprzętu zgromadzonego w wypożyczalni skorzystało już ponad 200 mieszkańców Dębicy i powiatu dębickiego. W roku ubiegłym przez trzy miesiące funkcjonowania wypożyczalni podpisano natomiast prawie 200 umów. Przypomnijmy, że sprzęt jest wypożyczany bezpłatnie na podstawie orzeczenia lekarza o konieczności podjęcia rehabilitacji. Termin wypożyczenia 6 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejne 6 miesięcy (także na podstawie orzeczenia lekarskiego). Informacji o wypożyczalni i dysponowanym przez nią sprzęcie można uzyskać osobiście lub telefonicznie dzwoniąc pod numer 0-14-6818713