Blisko 600 osób wzięło udział w tegorocznej edycji rajdu „Bicyklomania”, organizowanej przez firmę Arkus & Romet, gminę Dębica i od bieżącego roku miasto Dębica. Uczestnikom w pokonaniu 22 – kilometrowej trasie nie przeszkodziła nawet deszczowa pogoda.
 

– Rajd rowerowy to znakomita okazja do aktywnego wypoczynku, a także zwiedzania pięknych okolic naszego powiatu – mówi Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy, który przejechał trasę wraz z innymi uczestnikami. – Mimo nieprzyjaznej pogody była to znakomita przygoda. To także przykład na dobrą współpracę samorządów i firm z naszego regionu.

Bicyklomania odbyła się już po raz czwarty. Trasa rajdu przebiega szlakiem „Słońca i śniegu”. Rowerzyści ruszyli z Placu Solidarności, ulicą Krakowską, Leśną do Gumnisk, następnie przez Południk do Głobikowej. Tam na uczestników rajdu czekał poczęstunek i pokazy strażackie. Najmłodszy uczestnik rajdu miał 6 lat, najstarszy – 70.

Przed startem na trasę wszyscy uczestnicy otrzymali koszulki rajdu i kaski ufundowane przez firmę „Arkus & Romet”. Uczestników rajdu powitali: Stanisław Rokosz, wójt gminy Dębica, Bogdan Brzuszek, wiceprezes firmy „Arkus & Romet” oraz Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy. Modlitwę poprowadził ks. prałat Ryszard Piasecki, proboszcz parafii Św. Jadwigi. Po modlitwie delegacja rowerzystów złożyła kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II.