Początki współpracy między Dębicą a Mielcem

Burmistrz Dębicy Paweł Wolicki spotkał się w piątek (16.02.07) w ratuszu z Januszem Chodorowskim, prezydentem Mielca. Obaj włodarze tych przemysłowych miast, zamierzają zacieśnić współpracę, podjąć wspólne inwestycje a także uruchomić komunikację miejską między Dębicą a Mielcem

 – W spotkaniu uczestniczyli prezesi Miejskiej Komunikacji Samochodowej obu miast, którzy zapowiedzieli wspólne prace nad unowocześnieniem usług komunikacyjnych – mówi Jan Warzecha, Sekretarz Miasta. – Jest to efekt przygotowania przez MKS w Dębicy projektu o przebudowie przystanków autobusowych, wprowadzenia na nich elektronicznego rozkładu jazdy, elektronicznych biletów i zakupu nowych autobusów. Pomysł spodobał się także w Mielcu, dlatego władze obu miast i MKS-ów postanowiły działać razem. Pojawił się także pomysł na uruchomienie wspólnej linii między miastami, jest to odpowiedź na sugestie mieszkańców.

Burmistrz Wolicki i prezydent Chodorowski nie chcą jednak ograniczać się tylko do wspólnej inwestycji w komunikacji miejskiej. Pojawiły się pomysły na większą współpracę kulturalną, oświatową i gospodarczą.

– Prezydent Chodorowski zaprosił burmistrzów i radnych Dębicy do złożenia wizyty w mieście, odbycie wspólnego spotkania z radnymi Mielca i wizyty w Specjalnej Strefie Ekonomicznej – mówi Warzecha. – To tylko część bardzo owocnych rozmów, które na pewno będą kontynuowane.