Na przełomie marca i kwietnia 2010 r. rozpocznie się rekrutacja do prywatnego przedszkola firmy Weldon Sp. z o.o.. Przedszkole jeszcze w tym roku powstanie przy ul. Ratuszowej. Opieka nad dziećmi oraz wszystkie zajęcia odbywać się będą bezpłatnie przez dwa lata, bowiem firma otrzymała 3,5 miliona złotych na realizację projektu „Weldon KIDS – Zakładowe Niepubliczne Przedszkole Językowe”, finansowanego z pieniędzy Unii Europejskiej.


Projekt realizowany jest w ramach konkursu „Tworzenie ośrodków opieki nad dziećmi w miejscu pracy oraz rozwijanie alternatywnych form opieki nad dziećmi”. – Nasza inicjatywa polega na współtworzeniu przez uznane przedsiębiorstwa z miasta przyzakładowego przedszkola dla dzieci pracowników – mówi Agnieszka Grdeń – Szymaszek, wiceprezes Weldon Sp. z o.o., a jednocześnie koordynator projektu „Weldon KIDS”. – Cała inicjatywa zrodziła się w 2009 roku, w chwili, kiedy wśród pracowników naszej firmy znacznie wzrosła liczba osób posiadających dzieci.


W 2009 roku firma złożyła wniosek, który uzyskał drugie miejsce w ilości otrzymanych punktów oraz pierwsze w ilości otrzymanych pieniędzy  3,5 milionów złotych. Dofinansowanie pokryje wszystkie koszty utrzymania przedszkola przez dwa lata, a Weldon z własnych funduszy wybuduje nowoczesny budynek przedszkola. – Zgodnie z projektem do przedszkola będziemy mogli przyjąć 125 dzieci w wieku od 2,5 do 5 lat – mówi Agnieszka Grdeń – Szymaszek. – Zajęcia w trakcie realizacji projektu odbywać się będą bezpłatnie, w tym codzienna nauka języka angielskiego, jego utrwalanie w trakcie prowadzonych zabaw oraz rytmika z muzyką, zajęcia teatralne, plastyczne, taneczne, konsultacje z pedagogiem, logopedą i pediatrą.

Przedszkole będzie dostępne dla dzieci przez 12 miesięcy,  od poniedziałku do piątku, od godz. 6.00 do 20.00, przy ulicy Ratuszowej.

Firma namawia dębickich pracodawców do współpracy w prowadzeniu przedszkola zakładowego. – Naszą intencją jest, aby każde przedsiębiorstwo biorące udział w projekcie traktowało je jako placówkę przyzakładową, pełniącą troskliwą opiekę nad dziećmi swoich pracowników – mówi Agnieszka Grdeń – Szymaszek. – Dysponujemy 100 wolnymi miejscami w przedszkolu dla dzieci pracowników przedsiębiorstw z powiatu dębickiego. Liczymy na kontakt przedsiębiorców, których zainteresuje  nasza inicjatywa. Chętnie  opowiemy o szczegółach naszego projektu i przedstawimy propozycję współpracy.

Szczegóły o całym przedsięwzięciu oraz dane kontaktowe odnaleźć można na stronie internetowej projektu: www.weldonkids.pl