27 października w Urzędzie Miejskim odbyło się szkolenie z zakresu ,,Zmian w prawie pracy na tle ustawy o łagodzeniu skutków kryzysu ( tzw. pakiet antykryzysowy) ”, skierowane do pracodawców.
 

Szkolenie  jest częścią cyklu nieodpłatnych szkoleń prowadzonych przez  inspektorów Państwowej Inspekcji Pracy, a organizowanych przez Urząd Miejski w Dębicy.

– Warsztaty skierowane są przede wszystkim do tych przedsiębiorców, których kryzys zmusił do elastycznego gospodarowania czasem pracy – mówi  Dawid Baran z Okręgowego Inspektoratu Pracy, który prowadził  październikowe szkolenie – Większość z nich uzależnionych jest od koniunkturalności gospodarczej, dlatego z pewnością zainteresuje ich  możliwość wdrożenia rozwiązań zaproponowanych przez tzw. Pakiet Antykryzysowy.

Warsztaty chwalą również sami zainteresowani.

– Takie szkolenia są bardzo przydatne, to bardzo ważne, aby być na bieżąco w takich kwestiach jak zatrudnienie pracowników  – twierdzi Paweł Bania z firmy Ban-Kor-Bet.

Podobnego zdania jest Beata Nitkowska z firmy Carrefour Polska, która zwróciła uwagę na to, iż takie spotkania powinny odbywać się regularnie, aby zapewnić przedsiębiorcom stały dostęp do  informacji o rozwiązaniach prawnych dotyczących przedsiębiorców.

Szkolenie spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem lokalnych przedsiębiorców ( zarówno z Cechu Rzemiosł Różnych, Dębickiego Klubu Biznesu oraz pracodawców indywidualnych ). W warsztatach udział wzięło 40 osób.

– Z pewnością jest to zachęta do organizacji podobnych szkoleń w przyszłości – mówi Ludmiła Pilch z Biura Współpracy z Przedsiębiorcą.

O kolejnych szkoleniach i warsztatach Urząd Miejski w Dębicy będzie informował na bieżąco.