Kilkudziesięciu przedsiębiorców dębickich uczestniczyło w spotkaniu noworocznym zorganizowanym przez Pawła Wolickiego, burmistrza Dębicy. Klimat spotkania wskazywał na to, że Dębica może liczyć na wsparcie.
 

Rozpoczynając spotkanie burmistrz Paweł Wolicki przypomniał, że konieczność dobrej współpracy z lokalnymi przedsiębiorcami była jednym z pierwszych punktów jego programu wyborczego. – Nie wszystko udało mi się do tej pory zrealizować, ale szereg kroków zostało zrobionych – powiedział. W Urzędzie Miejskim powołano biuro współpracy z przedsiębiorcą, które ma za zadanie nie tylko prowadzić rejestrację działalności gospodarczej, lecz także pomagać przedsiębiorcom. W poszerzonym zakresie działalności biura współpracy z przedsiębiorcą mieszczą się na przykład bezpłatne szkolenia dla ludzi prowadzących swój biznes i dla tych, którzy dopiero chcieliby postawić na nim pierwsze kroki.

Rok 2008 jest rokiem jubileuszu 650. lecia lokacji miasta. Powstał już program obchodów tego święta miasta. Przedstawiając go burmistrz Paweł Wolicki zaproponował, aby miejscy przedsiębiorcy włączyli się w jego realizację. – Jesteśmy otwarci na każdą formę współpracy – powiedział szef miasta. – Proszę o przemyślenie sprawy i konkretne deklaracje. Na pewno znajdzie się miejsce dla każdej firmy.

Na zakończenie spotkania każdy z przedsiębiorców otrzymał znaczek z herbem Dębicy, jako podziękowanie za dotychczasową współpracę oraz zachętę do jej kontynuowania.