W Dębicy wkrótce pojawią się rowerowe patrole Straży Miejskiej. Osiem rowerów dla funkcjonariuszy przekazała firma „Arkus & Romet”. Według burmistrza Pawła Wolickiego patrole strażników na rowerach będą bardziej skuteczne, szczególnie w miejskich parkach i wąskich osiedlowych uliczkach. Dotychczas strażnicy patrolowali miasto pieszo i dwoma samochodami.
 

Całodobowe patrole rowerowe pojawią się na ulicach Dębicy, za kilka dni, kiedy każdy z 15 strażników dostanie komplet specjalnego umundurowania do jazdy. Firma „Arkus” wyposażyła strażników także w kaski. Wkrótce rowery wyposażone zostaną także w bagażniki z torbami na podstawowe wyposażenie strażników, m.in. notatniki.

Burmistrz Paweł Wolicki przyznaje, że patrole rowerowe usprawnią pracę straży, bowiem funkcjonariusze będą bardziej mobilni. Dotychczas na wyposażeniu strażników były dwa samochody, daewoo lanos. Sylwester Bieszczad, pełniący obowiązki komendanta Straży Miejskiej i zapalony cyklista, podkreśla, że takie patrole wymuszą na funkcjonariuszach poprawą kondycji. Zapowiedział, że nie będzie dla nikogo taryfy ulgowej i do patroli na dwóch kółkach wyznaczani są wszyscy funkcjonariusze, także jedyna w gronie strażników kobieta.

Bogdan Brzuszek, wiceprezes „Arkus & Romet”, powiedział, że korzyść z przekazania rowerów jest obopólna, bowiem strażnicy pozyskali sprzęt, który przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa w mieście, zaś dla firmy nie bez znaczenia jest fakt, że strażnicy poruszają się na rowerach „Arkusa”. Wartość przekazanych rowerów to ponad 10 tysięcy złotych.

Strażnicy, po otrzymaniu rowerów,wykonali rundę wokół ratusza.