W Dębicy obejrzymy zmagania sportowców w curlingu i jeździe figurowej

Na lodowisku w Dębicy odbędą się w lutym 2009 roku rozgrywki w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpackie 2008”. W Dębicy rozegrane zostaną zawody w dwóch dyscyplinach: curlingu i jeździe figurowej na lodzie. Ze stanem lodowiska miejskiego zapoznali się, 7 sierpnia br., przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i Podkarpackiego Stowarzyszenia Związków Sportowych.
 

– Lodowisko w Dębicy spełnia podstawowe warunki, jednak wymaga inwestycji w związku z koniecznością zapewnienia odpowiedniego standardu – mówi Jerzy Szczerbaty, prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Związków Sportowych. – Lodowisko w Dębicy jest małe, jednak spełnia wymogi, co do rozmiaru płyty. Należy przebudować widownię.

Marek Kamiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, widzi także konieczność przebudowania band wokół lodowiska, wyposażenie go w profesjonalne nagłośnienie i ekran z zegarem do podawania wyników. Konieczny jest także remont szatni i zakup nowych wykładzin gumowych do poruszania się łyżwiarzy z szatni do lodowiska.

– Podczas spotkania zapoznaliśmy się z informacją o warunkach, jakie musimy spełnić, by zawody odbyły się także w Dębicy oraz na jaką pomoc ze strony Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Urzędu Marszałkowskiego możemy liczyć – mówi Mariusz Trojan, zastępca burmistrza Dębicy. – Jestem pewien, że te dwie dyscypliny sportów zimowych, w ramach XV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, odbędą się w naszym mieście.

Poszczególne dyscypliny Olimpiady rozgrywane będą także w Sanoku, Ustrzykach, Krynicy i Zakopanem.