Na emeryturę od 1 września br. odchodzi 24 nauczycieli dębickich szkół, prowadzonych przez miasto. Podczas podsumowania roku szkolnego 2006/2007, które odbyło się 20 czerwca br. w Domu Kultury „Mors”, burmistrz Paweł Wolicki podziękował nauczycielom za dotychczasową pracę.
 

Z Gimnazjum nr 1 na emeryturę przeszły: Elżbieta Kęsik, (wychowanie fizyczne), Teresa Daniel (chemia), Krystyna Kwaśniewska (biologia) i Grażyna Zawilińska (język niemiecki). Z Gimnazjum nr 2 na emeryturę przeszli: Halina Skrajna (j. polski), Irena Strzałka (chemia), Tadeusz Stolarski (wychowanie fizyczne). Na emeryturę z Gimnazjum nr 3 przeszli: Renata Świerk (biologia), Małgorzata Kosior (j. polski), Marek Wójcik (informatyka). W nowym roku szkolnym z Gimnazjum nr 4 emerytami będą: Małgorzata Śliwińska (j. polski), Maria Kazimierska (biblioteka) i Urszula Mordecka (chemia). Szkołę Podstawową nr 2 opuszczają: Dorota Kamińska (świetlica) i Teresa Pietrucha (pedagog specjalny). Z SP nr 5 na emeryturę przechodzi Danuta Pitera (świetlica), ze Szkoły Podstawowej nr 9: Grażyna Kitrys (j. polski), Maria Wolicka (przyroda), Elżbieta Węgrzyn (kształcenie zintegrowane) i Grażyna Gągól (kształcenie zintegrowane), która przeszła na emeryturę 1marca br. Ze Szkoły Podstawowej nr 11 na emeryturę przechodzą Teresa Kapusta (matematyka) i Alina Rzewuska (dyrektor szkoły). Na emeryturę przeszły także Wanda Wróbel (dyrektor Przedszkola nr 2) oraz Danuta Pięta (dyrektor SP nr 8).       

Alina Rzewuska, w imieniu odchodzących na emeryturę nauczycieli podkreśliła, że są oni młodymi emerytami i będą się przyglądać dębickiej oświacie. Zaapelowała także do burmistrza o dalsze docenianie nauczycieli, którzy odnoszą największe sukcesy dydaktyczne.