Dębica przygotowuje się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

6 lutego w Dębicy rozpocznie się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Zimowych „Podkarpacie 2009”. Przedstawiciele Ministerstwa Sportu i Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie wizytowali dębickie obiekty sportowe i uznali, że lodowisko jak i całe zaplecze są bardzo dobrze przygotowane do przyjęcia zawodników z całej Polski.
 

Po obiektach sportowych oprowadzali gości z ministerstwa: Mariusz Trojan – zastępca burmistrza Dębicy oraz Marek Kamińki – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zbigniew Winiarski – przedstawiciel Ministerstwa Sportu pogratulował wiceburmistrzowi Mariuszowi Trojanowi doskonałego przygotowania Miasta do Ogólnopolskich zawodów i zapewnił, że zawodnicy z całej Polski nie raz będą korzystać z dębickiego lodowiska czy basenu.

Oprócz przedstawiciela Ministra Sportu przygotowanie obiektów do zawodów sprawdzali Dariusz Piotrowski – dyrektor Biura Polskiej Federacji Sportu, Jerzy Jańczy – przewodniczący Komisji Sportu Polskiej Federacji Sportu, Marcin Szczepański – kierownik Departamentu Sportu Urzędu Marszałkowskiego w Rzeszowie, Jerzy Szczerbaty – prezes Podkarpackiego Stowarzyszenia Związków Sportowych. Gospodarzem imprezy jest Podkarpacie, natomiast w Dębicy ze względu na świetną bazę sportową odbędą się zawody w jeździe figurowej na lodzie oraz curlingu. W związku z organizacją olimpiady miasto pozyskało 320 tysięcy dofinansowania z Urzędu Marszałkowskiego oraz Podkarpackiego Stowarzyszenia Związków Sportowych na zakup rolby oraz specjalnego urządzenia laserowego do badania grubości lodu. 

Za pieniądze przekazane przez te instytucje zakupiono specjalne wykładziny do chodzenia w łyżwach.
– Otrzymaliśmy także pieniądze na drobne remonty i malowanie. Niedługo na trybunach pojawią się nowe fotele – mówi dyrektor Marek Kamiński.
W skład komisji, która objęła pieczę nad organizacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieżowej w Dębicy weszli: wiceburmistrz Mariusz Trojan, Andrzej Bal – Przewodniczący Komisji Sportu, Marek Kamiński – dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Zawody w Dębicy w jeździe figurowej na lodzie rozpoczną się 6 lutego i potrwają do 9 lutego, natomiast w curlingu będą trwać od 13 do 15 lutego. Honorowy Patronat nad imprezą objął Lech Kaczyński – Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej.