11 grudnia dziewięcioosobowa grupa nauczycieli z dębickich szkół podstawowych i gimnazjów reprezentowała nasze miasto w międzynarodowym turnieju piłki siatkowej w Bardejowie na Słowacji.
 

Wyjazd na zaproszenie dyrektorów Akademii Hotelowej i Akademii Zawodowej w Bardejowie zorganizował Miejski Zarząd Oświaty realizując założenia programu Europa Miast: „Dębica – miasto otwarte”. Turniej odbył się w hali sportowej należącej do Akademii Hotelowej.
Dębiccy nauczyciele z dużym powodzeniem wzięli udział w turnieju dla pracowników oświaty. W zawodach stratowało 10 drużyn, w tym nasza jako jedyna zagraniczna. Drużyny podzielone zostały na dwie grupy, a nasi siatkarze wygrywając cztery mecze zwyciężyli rywalizację grupową i zakwalifikowali się do finału.
Niestety gospodarze turnieju okazali się mało „gościnni” i nie pozwolili naszej drużynie na zwycięstwo, wygrywając mecz o pierwsze miejsce. Drugie miejsce, to mimo wszystko ogromny sukces dębickich siatkarzy, a na rewanż na pewno przyjdzie czas w kolejnych edycjach turnieju.
Nasze miasto reprezentowali następujący nauczyciele: Iwona Słowik, Katarzyna Reguła-Łoch, Andrzej Bandura, Tomasz Marszałek, Witold Brniak, Krzysztof Jużecki, Gabriel Czapla, Grzegorz Borowiec i kierownik drużyny Andrzej Nylec.
Serdecznie gratulujemy !
Po zakończeniu turnieju odbyło się spotkanie nauczycieli będące okazją do wymiany doświadczeń i zawierania bliższych znajomości ze słowackimi sąsiadami