Uczniowie dębickich gimnazjów, którzy uczestniczyli w VII Międzynarodowym Halowym Turnieju Piłki Nożnej, rozegranym przed miesiącem w Drohobyczu na Ukrainie przekazali 6 kwietnia br. Pawłowi Wolickiemu, burmistrzowi Dębicy, dyplom od organizatorów rozgrywek i kolaż ze zdjęć.
 

– W ramach realizacji projektu „Europa Miast” i podpisanej w połowie lutego umowy o partnerstwie pomiędzy Dębicą i ukraińskim Drohobyczem młodzi futboliści z Miejskiego Gimnazjum nr 2 i Miejskiego Gimnazjum nr 4 wzięli udział w międzynarodowym turnieju piłki nożnej dla młodzieży z roczników 1995 i młodszych – mówi Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Dębicy. – W turnieju wzięło udział 16 drużyn, w tym dwie z Polski i jedna z Łotwy.

Wyjazd piłkarzy sfinansowany z budżetu miasta był nagrodą burmistrza Dębicy za osiągnięcia sportowe gimnazjalistów w roku szkolnym 2007/2008, a jego organizacją zajął się Miejski Zarząd Oświaty. Dębicki zespół przygotowywali do zawodów nauczyciele Miejskiego Gimnazjum Nr 2: Grzegorz Matłok i Grzegorz Cyboroń.

Młodzi sportowcy podziękowali burmistrzowi za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu, jak przyznali nigdy wcześniej nie byli na Ukrainie. Drohobycz bardzo im się spodobał. Podczas spotkania padła propozycja organizacji we wrześniu w Dębicy rozgrywek międzynarodowych między drużynami z miast partnerskich.