Zakończyły się Mistrzostwa Polski w pływaniu na obiektach sportowych w Dębicy. 180 zawodników z 40 klubów rywalizwało ze sobą na dystansach 100, 200, 500 i 800 metrów.
 

Przed rozpoczęciem zawodów Mariusz Trojan – zastępca burmistrza Dębicy życzył zawodnikom wielu sukcesów. Podkreślił, że tegoroczne zawody mają charakter szczególny, bo odbywają się podczas roku jubileuszowego. Po trwających dwa dni mistrzostwach wybrano 10 najlepszych pływaków.  Najlepszy czas wśród mężczyzn uzyskał Mateusz Sawrymowicz. Wśród kobiet zwyciężyła 18 – letnia Joanna Budzis. Dębiczanom nie udało się wejść do dziesiątki najlepszych zawodników, ale dobry czas miała 16 – letnia Monika Czerniak (Bobry Dębica), która zajęła trzecie miejsce na 200 metrów motylkiem i czwarte miejsce na dystansie o połowę krótszym. Obecny na mistrzostwach Krzysztof Usielski –prezes Polskiego Związku Pływackiego podkreślał dobrą formę zawodników i wzorową organizację mistrzostw.

– Basen dębicki spełnia wszystkie wymogi techniczne do przeprowadzenia ogólnopolskich zawodów. Organizatorzy zrobili wszystko, żeby rywalizacja przebiegała sprawnie- podkreślał Usielski.  

Na dębickich zawodach zabrakło większości kadrowiczów, którzy przygotowywali się do igrzysk w Pekinie.