Rusza Dębicka Liga Tenisa Stołowego dla dzieci szkół podstawowych o Puchar Burmistrza. W piątek 16 listopada o godzinie 15, w Szkole Podstawowej Nr 2 w Dębicy rusza pierwszy turniej Dębickiej Ligi Tenisa Stołowego o Mistrzostwo Dębicy do lat 13-tu, której organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy „Gryfek”.
 

Dębicka Liga Tenisa Stołowegoto cykl dziewięciu indywidualnych turniejów dla dzieci szkół podstawowych, którego celem jest wyłonienie najlepszego tenisisty stołowego do lat trzynastu, w roku szkolnym 2007/08. Uczestnicy poszczególnych zawodów zdobywać będą punkty w zależności od zajętych miejsc: I m. – 20 pkt., II m. – 16 pkt., III m. – 14 pkt., IV m. – 12 pkt., V m. – 10 pkt., VI m. – 8 pkt., VII m. – 7 pkt., VIII m. – 6 pkt., IX m. – 5 pkt.,  X m  – 4, XI.- 3, XII – 2. Każdy pozostały zawodnik, za uczestnictwo w turnieju otrzymuje 1 pkt. Suma punktów z  9  turniejów zadecyduje o tytule Mistrza  Dębicy w tenisie stołowym do lat 13-tu w sezonie 2007/08. Zwycięzcy poszczególnych turniejów, otrzymywać będą nagrody fundowane przez UKS „Gryfek”.

Zwycięzca całego cyklu, oprócz tytułu Mistrza Dębicy i Pucharu  Burmistrza otrzyma nagrody rzeczowe fundowane przez UKS „Gryfek” i sponsorów. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców cyklu będzie możliwość rozpoczęcia kariery tenisowej w UKS „Gryfek”. Klub dla najlepszych zawodników wykupi licencje zawodnicze i umożliwi starty w turniejach na wyższym, zawodniczym szczeblu w rozgrywkach Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Chętni do udziału w cyklu DLTS bez wcześniejszego zapisywania, mogą zgłosić się w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej Nr 2 w Dębicy przy ulicy Ogrodowej, z: legitymacją szkolną, rakietka tenisową i strojem sportowym do godz. 14:30 w dniu turnieju. W zawodach mogą brać udział zarówno uczniowie szkół podstawowych z Dębicy jak i spoza Dębicy. Zawody DLTS odbywać się będą w piątki, w następujących terminach: 16 listopada, 30 listopada, 14 grudnia, 11 stycznia, 8 lutego, 22 lutego, 7 marca, 28 marca, 18 kwietnia.

Jerzy Świątek, pomysłodawca i organizator zawodów, prezes UKS „Gryfek”, ma nadzieję, że cykl DLTS będzie atrakcyjny przede wszystkim dla startujących dzieci, gdyż o tytule mistrzowskim nie decydować będzie dobra forma w jednym turnieju, ale równa forma przez cały  sezon. Szczegółowy regulamin zawodów na www.gryfek.pl w zakładce aktualności.