W Dębicy zakończył się XVIII Ogólnopolski Festiwal Piosenki Religijnej i Patriotycznej “Polonia Semper Fidelis”. Przez kilka dni w kościele Miłosierdzia Bożego i domach kultury rozbrzmiewała muzyka, zaprezentowano filmy i otwarto wystawę. Przed dębicką publicznością zaprezentowały się gwiazdy Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Stare Dobre Małżeństwo i członkowie rodziny Steczkowskich.
 

Ksiądz Jacek Miszczak, dyrektor festiwalu, podkreśla, że najważniejsze były dzieci i młodzież, które śpiewały pieśni religijne i patriotyczne.

– To dla nich były organizowane warsztaty wokalne i instrumentalne – mówi ksiądz Miszczak. – Młodzi utalentowani muzycznie wykonawcy mieli okazję wystąpić na scenie, zaprezentować swoje umiejętności, a podczas warsztatów artystycznych przeprowadzonych przez profesjonalnych muzyków doskonalić emisję głosu, grę na instrumentach czy umiejętność zachowania się na scenie.

W przyszłym roku festiwal odbędzie się z jeszcze większym rozmachem, ponieważ burmistrz Paweł Wolicki i Komisja Kultury Urzędu Miejskiego obiecali większą dotację na ten cel. – Z okazji 650-lecia Dębicy wszystkie imprezy będą obchodzone pod hasłem jubileuszowym i w związku z tym hojniej dotowane – zapowiada burmistrz.

Stare Dobre Małżeństwo wystąpiło 10 listopada, 16 listopada w kawiarence przy parafii Miłosierdzia Bożego wyświetlono film “Portrecista” w reżyserii Ireneusza Dobrowolskiego, z muzyką Agaty Steczkowskiej. W tym dniu odbył się koncert “Kantata dla Bogurodzicy”. 17 listopada w kawiarence przy parafii Miłosierdzia Bożego odbyła się projekcja filmu “Misteria Wielkopostne Agaty Steczkowskiej”, zaś w Domu Kultury “Śnieżka”, koncert “Festiwalowe nuty”, przygotowany przez Pawła Steczkowskiego i zaprzyjaźnionych z nim muzyków oraz uczestników wcześniejszych edycji festiwalu.

Festiwal “Polonia Semper Fidelis” (“Polska zawsze wierna”), od 18 lat organizuje dębicka parafia pw. Miłosierdzia Bożego. Jest to jeden z najstarszych tego typu festiwali w Polsce i jedyny, którego treścią jest piosenka patriotyczna