Grupa teatralno – muzyczna „Feniks” wyjechała 8 sierpnia br. do bułgarskiego miasta partnerskiego Obzor na I Festiwal Zespołów Amatorskich Europy Miast. Członkowie grupy to finaliści i laureaci licznych konkursów muzycznych a także konkursu „Ośmiu Wspaniałych”. Grupa ma na swoim koncie osiągnięcia na wielu przeglądach twórczości amatorskiej. Przed wyjazdem stan techniczny autokaru autokar dokładnie sprawdzili policjanci.
 

Młodzież osobiście przed wyjazdem pożegnali burmistrz Paweł Wolicki i jego zastępca Mariusz Trojan. – Mam nadzieję, że znakomicie zaprezentują nasze miasto, nie tylko podczas festiwalowych występów.

Burmistrz cieszy się, że choć od zaprezentowania bułgarskiemu miastu programu „Europa Miast” minęło dopiero kilka miesięcy, władze Obzoru szybko korzystają z założeń projektu i sami przejmują inicjatywę dzięki której mieszkańcy i goście tej turystycznej miejscowości będą mogli zapoznać się z kulturą kilku państw. Wymiana kulturalna jest jednym z punktów programu, który w kwietniu 2007 roku powstał w Dębicy.

Wraz z młodzieżą do Obzor wyjechali  Ireneusz Kozak, dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty, Elżbieta Kęsik, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury i Marek Kamiński, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. Także oni jadą z misją nawiązania współpracy z placówkami w Obzor oraz po drodze z rumuńskim Carei i drugim bułgarskim miastem partnerskim Svishtov.