W piątek 21 listopada oddano uroczyście do użytku ulice: Pokoju, Kombatantów, Braterstwa Broni i Wolności. Wreszcie mamy ulice o jakich marzyliśmy. Na tą inwestycje czekaliśmy 30 lat.
 

– Przez te wszystkie lata, żeby dojść do naszych posesji musieliśmy brodzić w błocie – mówił w imieniu mieszkańców Stanisław Kocoń. – Wstyd nam było przed gośćmi, którzy nas odwiedzali i niejednokrotnie martwili się o nas i o to w jakich warunkach żyjemy.

Inni mieszkańcy podziękowali także radnym miejskim, a szczególnie Tadeuszowi Świątkowi, wiceprzewodniczącemu Rady Miejskiej, który starał się, żeby te ulice doczekały remontu.

Problem  ulic bez nawierzchni: Pokoju, Kombatantów, Braterstwa Broni i Wolności, zgłaszali mieszkańcy w ubiegłym roku podczas konsultacji społecznych. Burmistrz Paweł Wolicki podczas otwarcia w rozmowie z mieszkańcami zaznaczył, że wszystkie prośby dębiczan zgłaszane podczas ubiegłorocznych spotkań są konsekwentnie realizowane. Dziękował również głównemu wykonawcy Władysławowi Golbie – właścicielowi firmy Centrobud za szybkie i dobre wykonanie inwestycji. Tadeusz Świątek podkreślał, że inwestycja była niezbędna.

– Mieszkańcy tych ulic wyjątkowo dbają o czystość na swoich posesjach, dlatego remont ulicy tym bardziej im się należał – mówił radny Świątek Podczas otwarcia mieszkańcy przecięli wstęgę wraz z burmistrzem. Proboszcz parafii Najświętszego Serca Jezusowego poświęcił nowo oddane drogi. Na wszystkich została wykonana nawierzchnia jezdni i chodnika, zamontowano słupy oświetleniowe , wykonano kanalizację deszczową. Całkowity koszt to 791 678 tysięcy zł.