W Dębicy odbyły się II Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości

Kilka tysięcy osób odwiedziło 20 listopada br. II Dębickie Targi Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości zorganizowane przez Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu przy współudziale Urzędu Miejskiego. Swoje ekspozycje prezentowało 44 wystawców: przedsiębiorstw, uczelni, szkół średnich i językowych, urzędów, instytucji pozarządowych zajmujących się aktywizacją bezrobotnych, banków i towarzystw ubezpieczeniowych.
 

W tym roku Stowarzyszenie Dębicki Klub Biznesu otrzymało dotację z Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Work In Poland”, realizowanego przez Fundację Inicjatyw Społeczno – Ekonomicznych z Warszawy. Dlatego żaden z wystawców nie musiał ponosić opłat za miejsce wystawowe. Każdy z wystawców mógł się  także zaprezentować w gazetce targowej.

– Targi zorganizowaliśmy z uwagi na oczekiwania przedsiębiorców z naszego powiatu oraz młodych ludzi szukających interesujących ofert dalszej edukacji i możliwości znalezienia dobrej pracy – mówi Zbigniew Nosal, prezes Stowarzyszenia Dębicki Klub Biznesu. – Dla pracodawców była to okazja do promowania swoich firm, wyrobów a także pozyskiwania pracowników.

 Tegoroczna edycja targów, poza edukacją i pracą została wzbogacona o element przedsiębiorczości, którego głównym celem było działanie powstrzymujące migrację zarobkową mieszkańców naszego powiatu. Tegoroczne targi odbywały się pod hasłem „Zostańcie w Dębicy”.

– Zarówno placówki oświatowe, które kształcą w zawodach deficytowych, jak i przedsiębiorcy poszukujący etatów w konkretnych zawodach czy też osoby prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą przyczyniają się do rozwoju gospodarczego naszego regionu i jednocześnie powstrzymują migrację zarobkową – dodaje Nosal.

Burmistrz Paweł Wolicki podczas otwarcia targów przypomniał młodzieży jedną z zasad marketingu, że „sukces często jest wynikiem niewygody”. – Sami mamy wpływ na swoje życie – mówi Wolicki. – Gdy chcemy zdobyć dobre wykształcenie czy pracę musimy podjąć decyzję i ją konsekwentnie realizować. Nagrodą będzie osiągnięcie sukcesu.  Dlatego miasto włączyło się już drugi raz w organizację Targów Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości, by ułatwić młodym dębiczanom możliwość osiągnięcia sukcesu, poprzez ułatwienie wyboru szkoły czy możliwość bezpośredniego kontaktu z potencjalnym pracodawcą.

Partnerzy II Dębickich Targów Pracy, Edukacji i Przedsiębiorczości: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Powiatowy Urząd Pracy w Dębicy, Młodzieżowe Centrum Kariery w Dębicy, Cech Rzemiosł i Przedsiębiorczości w Dębicy, Stowarzyszenie Wspierania Informacji Społecznej i Rozwoju DEDAL, Stowarzyszenie KWIATEK. Więcej informacji odnaleźć można na stronie www.karierawdebicy.pl